YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dosya ağır cezaya gönderildi
Dosya ağır cezaya gönderildi
09 Mayıs 2012 16:55
İzmir'de gözaltına alınan kaıdnın 3 polis memuru tarafından dövüldüğü görüntülerini hepiniz hatırlyorsunuzdur. İşte o olayla ilgili davada bugün görevsizlik kararı çıktı. İzmir 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın hakimi dosyayı İzmir Ağır Ceza m

Karabağlar Polis Merkezi'nde, geçen yıl temmuz ayında gözaltına alınan Fevziye C'nin dövülmesine ilişkin davada, 12. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı vererek dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi.

İzmir 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, haklarında ''basit yaralama, tehdit ve hakaret'' suçlarından 8'er yıl 10'ar ay hapis cezası istenen tutuksuz sanık polis memurları B.S, H.Y, T.D, olaya göz yumduğu iddiasıyla, 1 yıl 6 ay hapis cezası verilmesi talep edilen polis N.A, mağdure Fevziye C. ile avukatları katıldı.

Hakim İhsan Ergin, sanıklar ve mağdurenin ifadesinin ardından, mahkemenin ''görevsizliğine'', eylemlerin bir bütün olarak değerlendirilip H.Y. ve B.S'nin ''işkence ve eziyet'' suçundan yargılamalarının yapılabilmesi için dosyanın görevli ve yetkili İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler