YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Döşemeleri bile sökmüşler
İsrail'in Mavi Marmara gemisindeki saldırı izlerini silmek için bazı yerleri macunla kapattığı ve koltuk döşemelerini dahi söktüğü öğrenildi.
Döşemeleri bile sökmüşler
09 Ağustos 2010 / 18:46 Güncelleme: 09 Ağustos 2010 / 19:12

İsrail'in 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan Mavi Marmara baskını tüm dünyada yankı uyandırmış, İsrail'in kural tanımazlığı günlerce konuşulmuştu. Baskından sonra Türkiye'ye gönderilen Mavi Marmara adlı gemide İsrail'in izleri yok etmek için kan lekelerinin sıçradığı döşemeliri bile söktüğü ortaya çıktı

İskenderun limanında demirleyen Mavi Marmara gemisindeki uzman ekiplerin incelemesi devam ediyor. İncelemelerin yarın akşama kadar devam edeceği belirtildi. Gemide inceleme yapan ekiplerden, saldırı izlerini taşıyan her şeyin yok edilmeye çalışıldığına dair bilgiler alındı. Ekiplerin, çalışmaları sırasında birkaç kurşun çekirdeği bulduğu öğrenildi.
       

Mavi Marmara gemisindeki mermi izlerinin macunla kapatıldığını belirten uzmanlar, kan lekelerinin görülmemesi için de koltuk döşemelerinin çıkarılmış olduğunu ifade etti.

Bu arada, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, 9 yardım gönüllüsünün öldürüldüğü Mavi Marmara gemisine İsrail saldırısını araştırma komisyonuna, Yeni Zelanda'nın eski başbakanı Geoffrey Palmer'ın başkanlık edeceğini açıkladı. Yardımcılığını Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe'nin üstleneceği kurulda İsrail'i de eski Dışişleri Yetkilisi Joseph Ciechanover, Türkiye'yi ise eski Dışişleri Müsteşarı ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı özdem Sanberk Ötemsil edecek. İlk toplantısını 10 Ağustos'ta yapacak olan soruşturma komisyonunun ilk raporunu gelecek ayın ortalarında sunması bekleniyor.

CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler