YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dört başlıkta Suriyelilere ‘vatandaşlık’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ve gündemi bir süredir meşgul eden Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından çalışma yapılıyor.
Dört başlıkta Suriyelilere ‘vatandaşlık’
12 Temmuz 2016 / 08:10 Güncelleme: 12 Temmuz 2016 / 08:11

Suriyelilere vatandaşlık için mevzuat, adayların sayısı, barınma meselesi ve sosyal barış konusu ana gündem...

İşte 4 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık konusu:

1- ‘İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞIYOR’

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıkladı: “Türkiye’ye faydalı olabilecek nitelikte Suriyeliler nasıl vatandaş olacak, netleşmiş değil. İçişleri Bakanlığı üzerinde çalışıyor.”

2- ‘3.7 MİLYON SURİYELİ’ İDDİASI

Suriye Dostluk Derneği Başkanı Esra Aygün: “Kayıtlı 2.7 milyon dışında, 1 milyon Suriyeli daha Türkiye’de. Ulaştığımız 2 bin diplomalı doktor var.” Verilerin netleştirilmesi en önemli konulardan.

3- TOKİ: 2 BİN 800 KONUT VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’nin boş konutlarını gündeme getirdi. Yabancıya satış yok ama Suriyelilerin vatandaşlığı halinde TOKİ, Doğu ve G.Doğu ağırlıklı 2800 boş konut olduğunu söylüyor.

4- KONYA’DAN URFA’YA SIÇRADI

İki günde 2 kentte Suriyelilerle gerginlik yaşandı. Konya’da köpeğe tekme kavgasında 1 Türk, 1 Suriyeli öldü. Ş.Urfa’da cep telefonu gaspı nedeniyle mahalleli Suriyelilere karşı ayaklandı.

 

HABERTÜRK

nasıl olucak şimdi
 // yakup
ülkede zaten kira fiyatları almış başını gitmiş.çalışan kirasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor.Zaten en temel ihtiyaç olan barınma ülkemizde aşırı fiyat artışı yüzünden büyük sorun haline geldi Yabancıya konutun önü açılmıştı şimdi bir de suriyelilere tokiden ev haberi.Yazık değil mi bu milletin evlatlarına. Allah sonumuzu hayreylesin ne diyeyim başka....
12 Temmuz 2016 Salı 19:30
1
 // 1
Biz çıkalım mi ?...
12 Temmuz 2016 10:08
1
 // 1
gel bu tarafa gel ben sayacam sana polisleriniz tutanak tutmuyor mu niye sadece gündeme gelenleri söylüyorsunuz. ..arti bu ülke bu topraklar milletin ise bize sorun He bu konuda sormazsaniz her referandum aleyhinize olur bizim için sonucu kötü olsada olmasada......
12 Temmuz 2016 10:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler