YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dört bankadan flaş Soma kararı!
Manisa Soma'da yaşanan faciadan sonra bazı bankalardan flaş hamleler geldi. Yapılan açıklamalara göre faciada hayatını kaybeden işçilerin borçları silinecek, yaralı olarak kurtulan işçilerin borçları ise yıl sonuna kadar ertelenecek.
Dört bankadan flaş Soma kararı!
15 Mayıs 2014 / 05:05 Güncelleme: 15 Mayıs 2014 / 12:15

ING BANK Genel Müdürü Pınar Abay: Soma'da yaşanan felaketten dolayı çok üzgünüm, başımız sağolsun acılı ailelere sabır diliyorum.

Abay, saat 19.30 sularında attığı ikinci bir tivitle şöyle dedi.

"Soma'da hayatını kaybeden tüm kredi müşterilerimizin kredi borçlarını silme kararı aldık."

Ayrıca Abay, hayatını kaybeden işçiler dışında ING Bank'ın Soma Şubesi'nin tüm diğer bireysel müşterilerinin de kredi ödemelerini faizsiz olarak 3 ay uzatma kararının alındığını duyurdu.

Garanti Bankası'ndan Soma kararı

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Soma'daki müşterileriyle ilgili kendilerinin de bir çalışması olduğunu söyledi.

Özen, "Türk bankacılık sektörü bu tür hassas konularda kendini çok net ispat etti. Tabiiki gereken yapılacaktır. Soma'da meydana gelen durum çok üzücü. Biz de Garanti Bankası olarak her türlü desteği vereceğiz buna şüphe olmasın. Bizim de benzeri bir çalışmamız olacaktır. Kar/zarar meselesi bu tür konularda kesinlikle önemli değil."

Ölen bir kişinin kredi borcu otomatik olarak silinir mi?

Özen, kredi kullandıktan sonra hayatını kaybeden bir kişinin borçlarının otomatik olarak silinip silinmeyeceği ile ilgili de şu açıklamayı yaptı;

"Bu tip konulara detaylı bakmak lazım. Borçlu kişinin bir kefaleti vardır ya da bir başkası da imza atmıştır. Bunlar önemli. Her olaya ayrı bakılır."

Yapı Kredi Bankası da harekete geçti

Yapı Kredi CEO'su Faik Açıkalın, Soma'da meydana gelen kazanın ardından kendilerinin de yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Açıkalın, "Van depreminde ve şehitlerimizin ailelerinin acı günlerinde olduğu gibi, Soma kazasında da vatandaşlarımızın yanında olmak için konuyla ilgili tüm teknik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaybettiğimiz madencilerimize Allah'tan rahmet, aileleri ve sevdiklerine sabır diliyorum." dedi.

Bank Asya'dan da silme kararı!

Asya Katılım Bankası AŞ (Bank Asya), Soma’da yaşanan elim kazada hayatını kaybeden müşterilerinin borçlarını sıfırladığını açıkladı.

Katılım bankasının resmi Twitter hesabından gece yarısı yapılan açıklamada, “Soma’da yaşanan ve aziz milletimizi derin üzüntüye sevk eden elim kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın bankamızdan edindiği bireysel finansman borçları ile kredi kartı borçlarının silinmesine karar verilmiş; ayrıca Soma şubemizin diğer tüm bireysel ve KOBİ müşterilerinin finansman desteği borçları, vade farkı olmaksızın yıl sonuna kadar ertelenmiştir. Milletçe başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler