YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribini 9. kurban
Domuz gribini 9. kurban
02 Kasım 2009 16:54
Başkent'te bir kadın domuz gribinden öldü

Ankara'da 65 yaşındaki bir kadın domuz gribinden yaşamını yitirdi.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLDÜ

Sağlık Bakanlığı, İstanbul'da tedavisi devam eden 13 yaşındaki bir kız çocuğunun domuz gribinden hayatını kaybetti.
        

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İstanbul'da Pandemik grip nedeniyle tedavisi devam eden 13 yaşında bir kız çocuğunun yaşamını yitirdiği, bu vefatla Pandemik gripten kaybedilen vatandaşların sayısının 8 olduğunu bildirdi.
        

Durumu ağır 8 hastanın tedavisinin ise yoğun bakımlarda sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, 2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri istendi.
        

Bunların dışındaki kişilerde grip belirtileri ortaya çıktığında evlerinde istirahat etmeleri önerilen açıklamada, genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusma şikayetlerinden biri olan vakaların beklemeden doktora müracaatlarının büyük önem taşıdığı vurgulandı.

URFA'DAN BİR ÖLÜM HABERİ DAHA

Şanlıurfa'da geçtiğimiz Çarşamba günü ailesi tarafından götürüldüğü Çocuk Hastalıkları Hastanesinde domuz gribinden öldüğü açıklanan 4 yaşındaki özürlü Elif Fıratha'nın ailesi kızlarının domuz gribinden öldüğünü evlerine gelen  gazetecilerden duyduğunu  söyledi.   
 

Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalıştığı belirlenen baba Salih Fıratha, Ulubatlı Mahallesindeki evine giden gazetecilere kameralar önünde konuşmayıp sözlü olarak açıklama yaptı. Baba Salin Fıratha, "6 gün önce kızımı gece saat 03.00 sıralarında önce Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürdüm. Buradan Çocuk Hastanesine sevk edilince, oraya götürdüm. Burada zatureden yatırdılar. Bir süre sonra öldü. Kızımın domuz gribinden öldüğünü evimize gelen gazetecilerden öğrendim. Çocuğumun domuz gribinden öldüğüne inanmıyorum. Çünkü biz evde çocuğumuzu kucağımıza alıp sevip öpüyorduk öyle olsa bize de bulaşırdı" dedi. 
 

Sağlık Müdürlüğünden kızlarının domuz gribinden öldüğü yönünde kendilerine her hangi bir bilgi verilmediğini belirten baba Salih Fıratha, "Madem ki, kızım domuz gribinden öldü ise neden gelip bizimle ilgilenmiyorlar" şeklinde konuştu 
 

Bu arada, 4 yaşındaki Elif Fıratha, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Yıldız Köyünde Geçtiğimiz cuma günü toprağa verildi.

KONYA'DA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Sağlık Bakanlığı gece yarısı yaptığı açıklamada, Konya’da pandemik grip nedeniyle tedavisi gören 22 aylık bir kız ve kronik hastalığı olan 14 yaşında bir erkek çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler