YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribinde korkulan oldu
Domuz gribinde korkulan oldu
22 Ekim 2009 08:19
Domuz gribinde söylendiği gibi oldu ve virüs salgına dönüştü. Ankara'da bir okulda okullar tatil edildi.

İstanbul'da 10 ayrı okulda 16 öğrencide H1N1 virüsünün tahlil edildiği bildirilmişti. Şimdi ise İstanbul'un Anadolu Yakası’nda ikisi özel kolej olmak üzere 50 öğrencide domuz gribi virüsü belirlendi. Ankara'da ise Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi domuz gribi nedeniyle 1 hafta tatil edildi.

Ankara Valiligi, 4 ögrencide domuz gribi virüsü tespit edilen Mamak'taki Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi'nde ögretime bir hafta ara verildigini bildirdi. Ankara Valisi Kemal Önal, Ali Naili Erdem Anadolu Lisesinde ögrencilerinden alinan tetkiklerde 4 ögrencide domuz gribi virüsünün belirlenmesi üzerine okulda yarindan itibaren ögretime bir hafta süreyle ara verildigini söyledi. Önal, bu durumdaki çocuklarin dershanelere de gönderilmemesinin önemi üzerinde durdu.

İSTANBUL

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 4 gün içerisinde 177 müracaat oldu. Bunlardan 50’sinde A(H1N1) virüsüne rastlandığı öğrenildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul'un Anadolu Yakası’nda olası vakalara karşı, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni pilot hastane olarak seçmişti. Alınan bilgiye göre, hastanenin İntaniye Servisi’ne son 4 gün içerisinde, 18 yaş altı 177 kişinin Domuz Gribi şüphesiyle müracaat etti.. Aralarında ikisi özel kolej olmak üzere, bazı ilköğretim okulu öğrencilerinin 50’sinde virüs tespit edildi. Hastane yetkilileri, 38 ve üzeri derecede ateşi olan hastaları dikkate aldıklarını, bunlardan kan ve idrar örnekleri alarak laboratuvara

HİÇBİRİ YURT DIŞINA ÇIKMAMIŞ

Hastaneden bir yetkili virüs tespit edilen öğrencilerin yurt dışı bağlantısı olmamasına dikkat çekerek, "Daha önceki vakalar, yurt dışına gidip gelenlerdi. Bunları takip etmek mümkün oluyordu. Ancak, son gelen hastaların hiçbirinin yurt dışına çıkmamış olması dikkat çekici. Velilerin paniğe kapılmadan çocuklarını takip etmeleri gerekiyor" dedi.

Çocukların okullarında domuz gribi olduğunu öğrenen velilerin ise, tedbir amaçlı hastaneye gelmeye başlamaları dikkat çekti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler