YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribi mi yoksa ihmal mi?
Ankara'da domuz gribi nedeniyle hayatını kaybeden kişinin ağabeyi, kardeşinin ölümünde ihmali olduğunu ileri sürerek, hastaneyi mahkemeye vereceklerini söyledi.
Domuz gribi mi yoksa ihmal mi?
26 Ekim 2009 / 08:39 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 09:44

Ankara'da domuz gribi nedeniyle hayatını kaybeden kişinin ağabeyi, kardeşinin ölümünde ihmali olduğunu ileri sürerek, hastaneyi mahkemeye vereceklerini söyledi. Ankara'da domuz gribinden hayatını kaybeden 29 yaşındaki M.G.'nin cenazesi Satılar Köyü'nde toprağa verildi. Satılar Köyü Muhtarı Sadık Akgün, 'Ben gereken yerlere söyledim, 'normal cenaze gibi götürün gömün' dediler' diye konuştu.

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİK

Ölen kişinin ağabeyi Hüseyin G. cenazenin ardından yaptığı açıklamada, 'Kardeşim zatürre şüphesiyle çalıştığı hastaneye yattı. Cumartesi günü telefonla bizi arayarak durumunun ağırlaştığı söylendi. Biz kalp rahatsızlığından öldüğünü düşünüyorduk, ancak gerçeği daha sonra televizyondan öğrendik' dedi.

MAHKEMEYE VERECEĞİZ

Kardeşinin ölüm nedeninin raporda, 'Domuz Gribi' yazdığını öne süren Hüseyin G, 'Hastanedeki doktor bize bu virüsü herkesin taşıyabileceğini ve virüsün hastanede de olduğunu söyledi. Doktor, kardeşimin ikinci bir hastalığının olması nedeniyle öldüğünü belirtti. Hastaneyi mahkemeye vereceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler