YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz Gribi bir can daha aldı
Domuz Gribi bir can daha aldı
13 Kasım 2009 07:28
Şanlıurfa'da domuz gribi şüphesiyle tedavi gören hamile bir kadın öldü. Böylelikle domuz gribinden ölenlerin sayısı 41'e yükseldi...

Şanlıurfa'da domuz gribi şüphesiyle tedavi gören hamile bir kadın öldü. Hakkari ve ilçelerinde ise gribal enfeksiyon bağlı devamsızlık yüzünden eğitime 1 hafta süreyle ara verildi.

Alınan bilgiye göre, grip ve solunum yetmezliği şikayetiyle 10 gün önce Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yatırılan ve 7 aylık hamile olduğu öğrenilen İ.P. (29), yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

İ.P'den alınan numuneler incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi.

Genç kadının cenazesi, yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Bu arada Hakkari ve ilçelerinde eğitime 1 hafta süreyle ara verildiği bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerdeki eğitim kurumlarında gribal enfeksiyona bağlı devamsızlıklarda artış olduğunun tespit edildiği belirtildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulunca yapılan değerlendirme sonucunda, il genelindeki ilköğretim okulları ve liseler ile okul öncesi eğitim kurumları, özel kreşler, gündüz bakımevleri, özel dershaneler ve etüt merkezlerinde eğitime bir hafta süre ile ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

Hakkari ve ilçelerinde eğitime 19 Kasım başlanacağı bildirildi.

Eskişehir

Eskişehir'de 3 ilköğretim okulunda grip hastalığı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırdı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, merkez Tepebaşı ilçesindeki Cevat Ünügür, Barbaros ve Fahri Günay ilköğretim okullarında grip hastalığı nedeniyle tedbir amaçlı olarak yarın 1 gün süreyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

İstanbul

Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler, domuz gribi konusunda İstanbul'daki son durumu açıkladı.

Güler, domuz gribine yakalanan 9 kişinin yoğun bakımda tutulduğunu söyledi.
Koruma önlemlerinin sürdüğünü söyleyen Güler, "Toplumda giderek bir bilinçlenme oluyor. Şu anda İstanbul'da hastanelerde yoğun bakımda 9 hasta yatıyor. Durumları takip ediliyor. Hastanelere çok sayıda başvuru var. Sağlık çalışanlarının aşılanması bitti. Önümüzdeki hafta da diğer risk gruplarının aşısı yapılacak. Okullardaki devamsızlığı da takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

İnternethaber

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler