YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolmabahçe'deki polislere saldıranlar bakın kimmiş!
Dolmabahçe Sarayı'nda nöbet tutan polislere ateş açan 2 saldırgan yakalandı. Yalanan şahıslar daha önce de AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına saldırmış!
Dolmabahçe'deki polislere saldıranlar bakın kimmiş!
19 Ağustos 2015 / 19:31 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 22:00

İstanbul Valiliği, Dolmabahçe'deki silahlı saldırı hakkında açıklama yaptı.  

Açıklamada, "Yapılan ön incelemede yakalanan şahısların aynı zamanda 8 Ağustos 2015 tarihinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensupları olduğu anlaşılmıştır" denildi.

Valilik açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

"19.08.2015 Çarşamba Günü saat 14:30 sıralarında Dolmabahçe Sarayı’ndaki saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya yönelik terör örgütü mensuplarınca el bombalı ve silahlı bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz tarafından anında karşılık verilmesi üzerine olay yerinden kaçmaya çalışan teröristlere yönelik bölgede yapılan operasyonlar sonucunda; 2 terörist üzerlerinde 2 adet el bombası, 1 adet otomatik silah, 1 adet tabanca ve bu silahlara ait bol miktarda mühimmat ile birlikte ele geçirilmiştir.

Yapılan ön incelemede yakalanan şahısların aynı zamanda 8 Ağustos 2015 tarihinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensupları olduğu anlaşılmıştır.

Güvenlik güçlerimizin herhangi bir kayıp vermediği saldırı ile ilgili ayrıntılı inceleme ve operasyonel çalışmalar devam etmektedir."

cts.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler