YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolmabahçe bombacısı sorguda!
Dolmabahçe bombacısı sorguda!
02 Ocak 2015 02:00
Dün öğlen saatlerinde yasa dışı sol örgüt üyesi Fırat Ö., Dolmabahçe Sarayı'nın giriş bölümünde bulunan nöbet kulübesine el bombalı saldırı düzenledi. Silahını da ateşleyen Fırat Ö. güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Sarayı'ndaki nöbet kulübesine el bombası atan ve üzerinde el bombası ve silah bulunan Fırat Ö. gözaltına alındı. Yasa dışı sol bir örgütün üyesi olduğu belirtilen teröristin yine benzer bir eylem nedeniyle 2003-2006 yılları arasında cezaevinde yattığı ortaya çıktı.

Sağlık kontrolünden geçirildi

Olayla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, 2 el bombasının imha edildiğini, saldırganın ise sabıkasının olduğunu açıkladı. saldırganın adının ise Fırat Ö. olduğu ortaya çıktı. F.Ö gözaltına alındıktan sonra akşam saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Şans eseri patlamadı

Üzerinde uzun namlulu silah, tabanca ve el bombası bulunan bir kişi Dolmabahçe Sarayı Hazine Kapısı'ndaki nöbetçi kulübesine el bombası attı. Ancak patlama gerçekleşmedi.Nöbet kulübesindeki tören kıyafetli polisler harekete geçti. Şüpheli kişi, yere yatırılarak etkisiz hale getirildi.

Kelepçelenen kişi saray içindeki polis noktasına götürülürken bomba imha uzmanlarının olay yerindeki inceleme yaptı.

Saldırgan ateş de etti

Öte yandan saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Saldırganın polislere selam vermek için yaklaştığı, bu sırada el bombasını üstlerine attığı ancak bombanın patlamadığı belirtiliyor. İddiaya göre saldırgan bunun ardından silah da kullandı, polislere ateş açtı, polisler de karşılık verdi. Gördüğü karşılık üzerine kaçmaya çalışan saldırgan, nöbet tutan polisler tarafından yakalandı.

Bütün polisler bölgeye geldi

Bomba alarmı nedeniyle çevredeki bütün polis ekipleri bölgeye geldi. Çevik kuvvet polisi, resmi polisler ve sivil polisler bölgeyi abluka altına alındı. Silahlı saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen kişinin üzerinde otomatik silah ve bomba bulunduğu bildirildi.

Yol kapatıldı

Dolmabahçe sarayı önündeki yol çift yönlü trafiğe kapatıldı. 2 saatlik çalışmanın ardından yol tekrar açıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler