YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcıların Azrail numarası
Bir grup dolandırıcı, yaşlı insanların kapısını çalıp “Ben Azrail'im, kefaretini öde. Günahların azalsın” diyerek yaşlıları dolandırdı.
Dolandırıcıların Azrail numarası
29 Mayıs 2012 / 09:11 Güncelleme: 29 Mayıs 2012 / 09:12

İzmir'de siyah uzun kıyafetler giyerek yaşlı vatandaşların kapısını çalan dolandırıcılar, "Ben Azrail'im. Kefaretini ver, günahların azalsın" diyerek para talep ediyor.

Günahkâr öleceklerini düşünen yaşlı vatandaşlar da ne var ne yok tüm birikimlerini dolandırıcılara teslim ediyor.

Mağdurlardan A.E. nasıl dolandırıldığını şöyle anlattı: "Kapımı çaldı. Açtığımda siyah kıyafetli, uzun boylu, esmer bir erkek, boğuk bir sesle, "Ben Azrail'im, canını almaya geldim. Ama günahın çok. Hemen kefaretini ver. Günahların azaldıktan sonra canını alacağım' dedi. İlk başta inanmadım. Tekrar söze girerek, birazdan apartmanın üst katına birinin çıkacağını, kefaretimi ona vermemi istedi."

SEMTE GÖRE KEFARET

Polis yetkileri, Azrail rolünde yaşlıları tuzağa düşüren dolandırıcıların, her mağdurdan kefaret adı altında 300 ile 600 lira arasında para aldığını söyledi.

Dolandırıcıların mağdurun oturduğu semte göre fiyat belirlediğini, lüks semtlerde oturan vatandaşlardan daha fazla para talep ettiği öğrenildi.

Polis yetkilileri "Genelde yağmurlu ya da puslu havaları seçiyorlar. Bu şekilde mağdurların ruh hallerinin kötü olabileceğini düşünüyorlar. mağdurların sayısının çok daha fazla olduğunu ancek komik duruma düşmemek için şikayetçi olmuyorlar" dedi.

GÖRÜNMEZ AZRAİL KILIĞI

A.E dolandırıcının söylediği gibi adamın birinin 5 dakika sonra üst kata çıktığını söyledi. A.E. "Adamı görünce hemen durdurdum. Azrail'i göstererek 'Benden para istiyor. Yardım eder misin' dedim. Bana, 'Hangi adam? Burada ikimizden başka kimse yok' dedi. Paniğe kapıldım. O adamın dediğini yapıp, kefaret adı altına tüm paramı verdim. Dolandırıldığımı da akşam eşime olayı anlatınca dolandırıldığımı anladım" dedi. BUGÜN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler