YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcılakta son numara!
Dolandırıcılakta son numara!
26 Şubat 2010 11:49
Polis tarafından yapılan yazılı açıklamada vatandaşların daha dikkatli olunması istendi

Vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Emniyet, dolandırıcıların son zamanlarda kullandıkları yöntemlerden birine daha dikkat çekti.

Giresun Emniyet Müdürlüğü vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da son günlerde dolandırıcılık olaylarının yaşandığına dikkat çekildi. Açıklamada, dolandırıcıların son zamanlarda kullandıkları yöntemlerden birisinin, kendilerini banka görevlisi olarak tanıtma olduğuna dikkat çekilerek, "Bankalardan maaş çektiğiniz anda yanınıza gelen kişi ya da kişilerin parayı çektiğiniz banka görevlisi olduğunu, verilen paranın yanlış olduğu düzeltilmesi için bankaya gidilmesi gerektiğini söyleyip elinizdeki parayı istemesi halinde vermeyiniz. Bu kişiler dolandırıcıdır." denildi.

Dolandırıcıların başvurduğu yöntemlerden diğerinin de kendilerini işçi bulma kurumunda yetkili olarak tanıtmak olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yakınınızdan herhangi birini işe koyma vaadi karşılığında dosya masrafı adı altında para istemesine kanmayınız. Yanınıza gelen kişi ya da kişilerin elindeki kutu içerisindeki eşyanın değerli altın kaplama saat, fotoğraf makinesi, oto CD çaları olduğunu söyleyerek fiyat değerini söyleyip, değerinden düşük cazip fiyata indirerek satmasına inanmayın. Eşyanın dış kutu görünüm resmine inanmayın. Kutu içindeki eşya maket ya da değersiz olabilir. Eşyayı görmeden satın almayın. Bu kişiler dolandırıcıdır."

Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, vatandaşlardan dolandırıcılık olaylarıyla karşılaştıklarında durumu 155 polis imdat hattını arayarak bildirmesi istendi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler