YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dokunulmazlıklar için ikinci görüşme bugün!
Meclis'in bu hafta en önemli gündem maddesi dokunulmazlıklar olacak. Geçen hafta Anayasa Komisyonu'nda HDP'lilerin provokasyonuna sahne olan Komisyon toplantısı bugüne ertelenmişti.
Dokunulmazlıklar için ikinci görüşme bugün!
02 Mayıs 2016 / 01:30 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 15:10

 Anayasa Komisyonu’nun dokunulmazlıklarla ilgili bugün yapacağı toplantıda, HDP’lilerin provokasyonuna izin verilmemesi için sıkı tedbirler uygulanacak. Salona hiçbir milletvekilinin danışmanı alınmayacak. 

Komisyona ilişkin ilk tedbir, HDP’li milletvekillerinin danışmanlarına yönelik olarak uygulanacak. Perşembe günkü toplantıda HDP’li milletvekillerinin, provokasyonun bir parçası olarak salona soktuğu ve dışarı çıkartılmamaları için de ciddi bir mücadele verdiği danışmanlar, bugünkü toplantıya kesinlikle alınmayacak.

Komisyon üyesi olan milletvekillerinin yanı sıra, üye olmayanlar da komisyon toplantısına her zamanki gibi gelebilecekler. Ancak ne komisyon üyelerinin ne de diğer milletvekillerinin danışmanlarının içeri girmesine izin verilmeyecek.

Komisyondaki ikinci tedbir de, HDP’lilerin, “komisyon toplantısı görüntüye kapatılmasın” yönündeki baskılarını azaltmaya dönük olacak.

HDP’lilerin, “görüntülü basının dışarı çıkartılmasını” bahane ederek yeni bir kışkırtmaya girmelerinin önüne geçilmek için kamera ve foto muhabirlerinin görüntü alıp almamalarına, bu sabah yapılacak son değerlendirmede karar verilecek.

TBMM TV’nin çekeceği görüntülerin servis edilmesi üzerinde duruluyor.

ARA VERİLEBİLECEK

Komisyonun bugün saat 15.00’’te gerçekleştirilecek toplantısı, TBMM Genel Kurulu’ndaki “gensoru” görüşmeleriyle çakışacağı için, Genel Kurul’daki görüşmelerin seyrine göre gerekirse komisyon toplantısına ara verilecek.

BU DOKUSU BOZUKLARl ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
YlLLARDlR: "BlRAKlN SİLAHLARl GELİN MECLİSTE SİYASET YAPARAK HAKKlNlZl ARAYlN" DİYE ÇAĞlRlDA BULUNAN EY SAFSALAKLAR! AYlKLAYlN BAKALlM ŞİMDİ PİRİNÇİN TAŞlNl!!!...
02 Mayıs 2016 Pazartesi 14:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler