YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dokunulmazlık oylamasında kim fire verdi?
Meclis'te dokunulmazlıklarla ilgili oylamada, daha önce 'destek vereceğiz' diyen CHP'nin HDP'yle ittifak yapması dikkat çekti.
Dokunulmazlık oylamasında kim fire verdi?
17 Mayıs 2016 / 22:20 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 22:21

AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin teklifinin Meclis çatısı altında görüşülmesi yönündeki önerisi oylanırken, sonuçlar doğrultusunda ortaya çıkan tablo CHP'nin de HDP'yle birlikte hareket ettiğini gösterdi.

YENİDEN CHP-HDP İTTİFAKI

Dokunulmazlık sürecindeki kritik eşik olan ilk turda 348 oy 'evet' dedi. Meclis'te oylama sırasında 314 vekili bulunan AK Parti'nin fire vermeden desteklediği teklife MHP'nin 34 vekiliyle destek verdiği düşünülüyor. Bu tablo doğrultusunda süreci başından beri desteklemeyen HDP ile CHP'nin de ittifak kurduğu görülüyor.

KILIÇDAROĞLU ÖNCE "DESTEK VERECEĞİZ" DEDİ, SONRA ÇARK ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarıyla ilgili, "Davutoğlu'na çağrıda bulunuyorum. Ben dahil bütün dokunulmazlık dosyalarını Meclis'e getirin. Dokunulmazlıkları kaldıralım ve gidip yargı önünde hesap verelim" ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu bu açıklamasından kısa süre sonraysa çark ederek, dokunulmazlık sürecini 'tiyatro' olarak nitelemişti.

 

TUTARSIZ KUKLA GENEL BASKAN
 // ruzgar ıbo
KEMAL SEN ONCE MILLETVEKILLERINE SOZUNU GECIR.BU ISLER OYLE BOL KESEDEN ATIP KURSULERDE DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRIN DIYE AHKAM KESMEYLE OLMAZ.HADI HODRI MEYDAN NERDESIN KEMAL EFENDI.NIYE KACIYOSUN .HANI SEN DOGRUYDUN DURUSTUN.YILAN KENDI EGRISINI GOREMEZMIS DEVEYE DERMIS BOYNUN EGRI .ONCE KENDINI DUZELT SONRA GENELBASKANI OLDUGUN PARTININ MILLET VEKILLERINE SOZUNU GECIR.SONRADA SIYASETI AHLAKI YAP.VATANI BOLME....
18 Mayıs 2016 Çarşamba 10:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler