YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu'ya kötü Batı'ya iyi haber
Meteoroloji'den Doğu'ya kötü Batı'ya ise iyi haber geldi. Doğu'da havalar daha da soğurken Batı bölglerimizde sıcaklıklar 6 ila 8 derece arasında yükselecek...
Doğu'ya kötü Batı'ya iyi haber
20 Ocak 2012 / 08:35 Güncelleme: 20 Ocak 2012 / 11:23

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Rize, Artvin, Çankırı ve Ankara ile akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Balıkesir, Manisa, Uşak, Denizli, Burdur ve Antalya'nın batı ilçeleri ile sabah ilk saatlerde Kayseri çevresinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege Kıyılarında yağmur ve sağnak yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 5 ila 7 derece azalacak olan hava sıcaklığı lodosla birlikte batı bölgelerimizde 6 ila 8 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve zamanla Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

DÜŞÜK SICAKLIK UYARISI: Sıcaklığın, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölgenin batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Ege kıyıları ile Manisa, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Denizli ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur, Kıyı Ege'de sağanak yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla batısının çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Burdur ve Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, yağmur ve sağanak yağmur, burdur çevrelerinde ise karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu, Ankara ve Çankırı ile sabah ilk saatlerde Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde kıyılarında orta kuvvette, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kıyılarında orta kuvvette, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun (Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari ve Erzurum'un doğusu) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler