YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor
Seçime sayılı günler kala partilerin propaganda yarışı kızışırken gözler Doğu ve Güneydoğu’ya çevrildi. HDP ve PKK'nın tehditlerine karşı her iki bölgeye de Batı'dan polis sevkiyatı gerçekleştiriliyor.
Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor
29 Mayıs 2015 / 13:49 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 13:55

7 Haziran seçimleri öncesi, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan vatandaşlara dönük saldırı, tehdit ve baskılarını arttıran HDP'nin arka bahçesi PKK ve YDGH'ye karşılık bir dizi önlem alınacak.

Şehir merkezlerinden köylere ve mezralara kadar sahanın tamamında Kürt vatandaşlara HDP'ye oy vermeleri noktasında baskı kuran illegal güçlere karşı, seçim gününe has bir dizi hazırlık yapılıyor.

Batı'dan yapılacak güvenlik gücü sevkiyatı ile birlikte, tehdit ve baskılar karşısında zaman zaman iradesini ortaya koyamayan bölge halkına güven gelecek. 

HDP dışında kimse giremez tehdidi

PKK ve YDGH daha önceki seçimlerde de, oy kullanılacak bölgelerde kurduğu timlerle vatandaşı baskı altında tutmaya çalışmış, silah zoruyla HDP'ye oy verilmesi için baskı kurmuştu.

Propaganda döneminin başlamasıyla birlikte, HDP adaylarıyla birlikte sahada seçim çalışması yürüten terörist güçler, bir çok silahlı saldırı olayına imza atmıştı.

Bölgede HDP karşısında diğer partilerin seçim çalışması yapmasını engellemeye çalışan silahlı güçler, bir kahvehane toplantısında geç ayağa kalktığı için bir vatandaşı vurmuştu. HDP konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmazken, bölgede bir çok noktada belirlenen yerlerde "Bu bölgeye HDP dışında hiç bir parti giremez" afişleri asılmıştı.

 

SABAH.COM.TR

DİKKAT!
 // GOKGOK
ÖNEMLİ OLAN SADECE SEÇİM ZAMANI GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK DEĞİL SEÇİM SONRASI GÜVENLİK DEVAM ETMELİ. YOKSA HİÇBİR İŞE YARAMAZ. HALK BİR DAHA GÜVENMEZ....
29 Mayıs 2015 Cuma 14:59
Asayişin temini
 // Nurettin
Buradaki istibdat..halkın iradesini inhisar altına almak değil,daha özgür ve endişe içinde değil kendini güvende his etmesi çok önemli...
29 Mayıs 2015 14:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler