YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğubeyazıt karıştı!
Beklenen gün geldi. Bugün terör örgütü PKK'nın elebaşının yakalanış yıl dönümünü... Bunu bahane ederek Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba, polis müdahale etti...
Doğubeyazıt karıştı!
15 Şubat 2010 / 11:49 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 12:05

Beklenen gün geldi. Bugün 15 şubat terör örgütü PKK'nın elebaşının yakalanışının 11. yıl dönümü... Doğu gergin... Şırnak'ta esnaf kepenk kapattı...  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde izinsiz gösteriler yapıldı. Batman'da ise polis nöbette...

Terör örgütü PKK'nın elebaşının yakalanış yıl dönümünü bahane ederek, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba, polis müdahale etti.

Doğubayazıt'ta İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi Anıtı önünde toplanan bir grup, basın açıklamasının ardından BDP ilçe binasına yürümek istedi.

Yürüyüş sırasında gruptan bazı kişiler, polise, iş yerlerine ve bazı banka şubelerine taşla saldırdı. Saldırı üzerine polis, biber gazı ve tazyikli su ile gruba müdahale etti. Grup, ara sokaklara dağıldı.

Öte yandan, terör örgütü PKK'nın elebaşının yakalanış yıl dönümü bahanesiyle Hakkari ile Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli ilçelerinde esnaf iş yerlerini açmadı. 

Fırın ve eczane dışında iş yerlerinin açık olmadığı Hakkari ve ilçelerinde, polis geniş güvenlik önlemi aldı. 

Van'da da ara sokaklardaki bazı iş yerlerinin açılmadığı gözlendi.

GERİLİM BATMAN'A DA SIÇRADI

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 11. yılı nedeni ile tüm Güneydoğu'da yaşanan gerilim Batman iline de sıçradı.
Kent merkezinde esnaf kepenk açmazken polis kritik noktalarda nöbet tutuyor. Günler öncesinde teyakkuza geçen emniyet güçleri sabah erken saatlerden itibaren kent merkezinde zırhlı devriye görevi yaptı. Sık sık olayların yaşandığı Göktaksi ve İpragaz Mahallelerini yaşana bilecek olası olaylara karşı ablukaya alınırken bu mahallelerde çevik kuvvet hazır bekletiliyor. Öte yandan il genelinde sadece kamu kurumları ve bankalar açık bulunuyor.

Kanal A Haber Merkezi - A.A.- İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler