YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Perinçek'i üzecek haber
Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in sağlık durumunun iyi olduğu ortaya çıktı.
Doğu Perinçek'i üzecek haber
25 Haziran 2010 / 08:50 Güncelleme: 25 Haziran 2010 / 08:51

Kalp ve ayağındaki rahatsızlık gerekçesiyle hastaneye giden Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in sağlık durumunun iyi olduğu ortaya çıktı.

Kalp ve ayağındaki rahatsızlık gerekçesiyle hastaneye giden Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in sağlık durumunun iyi olduğu ortaya çıktı. 68 yaşındaki Perinçek'in kalp hastalıkları açısından risk taşımadığı tespit edildi. Perinçek gibi kalp şikâyetiyle hastaneye başvuran Ergenekon sanığı Kemal Kerinçsiz'in de rahatsızlığının olmadığı tespit edildi.

İki hafta önce kalp ve ayağındaki rahatsızlık gerekçesiyle hastaneye giden Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Başkanı Doğu Perinçek sağlam çıktı. Kalp için sintigrafi çekilen 68 yaşındaki Perinçek'in genel durumunun iyi olduğu ve kalp hastalıkları açısından risk taşımadığı tespit edildi. Bunun yanında Perinçek için çekilen MR da normal çıktı. Perinçek'in ayağında iltihaplanmaya rastlanılmadı. Öte yandan bir diğer Ergenekon sanığı Kemal Kerinçsiz de önceki gün Silivri Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Birçok Ergenekon sanığında da bulunan kalp şikâyetiyle hastaneye başvuran Kerinçsiz'in sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.

Rahatsızlığını gerekçe göstererek 11 Hazi-ran'da Silivri Devlet Hastanesi'ne giden Perinçek, kalp ve ayağındaki şikayetler nedeniyle muayene edilmişti. Genel durumu ciddi olmayan Perinçek'e, ileri tetkik içine ayağına MR ve kalbine sintigrafi çekilmesi için farklı hastanelere sevk kararı alındı. MR için Esenyurt Devlet Hastanesi'ne, sintigrafi için İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Buradan çıkan sonuçlar neticesinde Perinçek'in ciddi bir sağlık durumunun olmadığı tespit edildi. Perinçek şu an için bir hastaneye yönlendirilmeyecek. Ergenekon davasının tutuklu bir diğer sanığı avukat Kemal Kerinçsiz de önceki gün kalp şikayetleri için Silivri Devlet Hastanesi'ne gitti. Kerinçsiz'in kalp atım hızında zayıflık olup olmadığı incelendi. Genel durumu iyi olduğu için cezaevine geri gönderildi. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler