YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu donuyor
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 26 dereceyle Erzurum'da ölçüldü.
Doğu donuyor
31 Aralık 2012 / 09:35 Güncelleme: 31 Aralık 2012 / 09:39

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sistemi etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde, soğuk hava etkisini sürdürüyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum'da eksi 26, Ardahan'da eksi 19, Kars'ta eksi 18, Ağrı'da eksi 15, Erzincan ve Iğdır'da eksi 9 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Kars'ta ve Ağrı'da eksi 12, Ardahan'da eksi 10, Erzurum'da eksi 9, Erzincan'da 5 ve Iğdır'da 2 derece olması tahmin ediliyor.

Aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Ağrı'da 4 köy yolu ulaşıma kapalı bulunurken, İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kar kalınlıkları Ağrı'da 30, Ardahan'da 17, Kars'ta 10, Erzurum'da 4, Bayraktepe'de 130, Palandöken'de 33 santimetre olarak ölçüldü.

Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu, kaldırımlarda buzlanma meydana geldi.

Bu arada, Sarıkamış'ta evlerin çatılarında boyu 2 metreyi bulan buz sarkıtlar oluşurken, bölge illerinde belediye ekipleri, şehir merkezlerinde kar ve buz temizleme çalışması yapıyor.

AA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler