YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğru bulmuyorum
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP'li milletvekillerinin GATA misafirhanesinde konaklayan şehit aileleri ve yakınlarıyla görüştürülmemelerine tepki gösterdi.
Doğru bulmuyorum
09 Eylül 2012 / 11:10 Güncelleme: 09 Eylül 2012 / 11:13

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP'li milletvekillerinin GATA misafirhanesinde konaklayan şehit aileleri ve yakınlarıyla görüştürülmemelerine ilişkin, ''Ziyarete gelen, milletin vekilleridir. Milletin acısını paylaşmak için yaptıkları ziyaretin, mevzuat gerekçesiyle geri çevrilmesini asla doğru bulmuyorum'' dedi.

Çiçek, yaptığı açıklamada, CHP'ye mensup milletvekillerinin GATA'ya alınmamış olmalarının ve taleplerinin geri çevrilmesinin hiçbir şekilde tasvip edilemeyeceğini vurguladı.

''Bu doğru da olmamıştır'' diyen Çiçek, şöyle konuştu:

''Afyonkarahisar'dan gelen ve yüreğimizi yakan olayların ardından yeni bir tartışmanın başlaması acılarımızı artırmaktadır. Ziyarete gelen, milletin vekilleridir. Milletin acısını paylaşmak için yaptıkları ziyaretin, mevzuat gerekçesiyle geri çevrilmesini asla doğru bulmuyorum. Ziyarete gelenlerin, milletin vekilleri olduğu gerçeği kabul edilerek kurum imkanları çerçevesinde bir makul çözüm bulunması mümkün iken bu talebin karşılanmamış olmasını doğru bulmuyorum.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler