YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan'ın akrabası bakım kim?
Balyoz'un 1 numaralı sanığı emekli Org.Çetin Doğan ile çürük raporu davası sanıklarından Albay Ahmet Zeki Üçok'un akraba olduğu ortaya çıktı.
Doğan'ın akrabası bakım kim?
23 Ağustos 2010 / 15:25 Güncelleme: 23 Ağustos 2010 / 15:30

Balyoz davasının bir numaralı sanığı emekli OrgeneralÇetin Doğanile sahte çürük raporu davasının bir numaralı sanığı Albay Ahmet Zeki Üçok akraba çıktı. Doğan, sahte çürük raporu davasında tutuklu bulunan Üçok'un dayısı.

Türkiye'de gündemin ilk sıralarında yer alan iki önemli davanın bir numaralı sanıklarının akraba olduğu ortaya çıktı. Balyoz davasının bir numaralı sanığı eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan ile sahte çürük raporu davasının bir numaralı sanığı Albay Ahmet Zeki Üçok yakın akraba. Üçok'un Doğan'ın kız kardeşinin oğlu olduğu öğrenildi. Doğan, yeğeni Üçok'u Hasdal Askeri Cezaevi'nde ziyarete de gitmiş. Doğan, Balyoz davasında 18 Haziran 2010 tarihinde ikinci kez tahliye edildikten sonra yeğeni Üçok'u ziyaret ettiği belirtildi.

Sahte çürük raporu soruşturması kapsamında 26 Eylül 2009'da tutuklanan Üçok, 31 Mart 2010 tarihinde deErgenekonsoruşturması kapsamında tutuklanmış ancak bir süre sonra tahliye edilmişti. Üçok, tutuklanmadan önce TSK'ya sızma girişimi olarak belirtilen Karargah Evleri soruşturmasını da yürütmüştü. Emekli Orgeneral Çetin Doğan ise Balyoz soruşturması sürecinde iki kez cezaevine girmiş ancak tahliye edilerek çıkmıştı. Doğan hakkında son olarak çıkan yakalama kararı da itiraz üzerine kaldırılmıştı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler