YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu’ndan açıklama
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu, bugün olağanüstü bir toplantı yaparak dünkü terör saldırısıyla ilgili olarak yapılan yayınları değerlendirdi.
Doğan Yayın İlkeleri Kurulu’ndan açıklama
02 Nisan 2015 / 07:05 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 07:06

Kurul’un Başkan Yardımcısı Volkan Vural imzasıyla yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
Doğan Grubu medyasının yayın ilkeleri belli ve açıktır. Bu ilkelerin uygulanışını izlemek için faaliyet gösteren bağımsız bir Kurul da bulunmaktadır.

Kurulun gelecek toplantısı beklenmeden, aciliyeti dolayısıyla yapılan değerlendirmede şu sonuçlara varılmıştır :

1. CNN TÜRK programcısı Mirgün Cabas’ın şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından rehin alınması olayı ile ilgili olarak atmış olduğu tweet, Yayın ilkelerine aykırı görülmüştür.(madde 24). Aynı ilkeler çerçevesinde  hatasını derhal düzeltmesi gerekmektedir.(Madde 30).

2. Hürriyet Gazetesinin manşetten verdiği  terörü lanetleyen haberi, bu haberi verirken terör örgütünün propagandasına yer vermeyecek şekilde kullandığı fotoğraf Yayın İlkelerine uygun bir davranış olarak değerlendirilirken,  gazetenin iç sayfasında terör örgütünün sembollerini gösteren bir fotoğrafın yayımlanması, benimsediğimiz  ilkeler bakımından hatalı görülmüştür.

3. Posta gazetesinin, 1. sayfadan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit oluşunu haber olarak verirken, terör örgütünün sembollerini gösterir bir fotoğraf kullanması, Yayın İlkeleri açısından yanlış olmuştur.

4. İlgili televizyon ve gazete yönetimlerine bu ikaz ve uyarılarımız yapılmakta olup, Kurulun yapılacak ilk toplantısında bu konular derinliğine ele alınacaktır.

5. Doğan Yayın İlkeleri Kurulu olarak, her türlü terörü kınar ve lanetlerken, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, adalet camiamıza ve milletimize başsağlığı dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

DHA

Bogachan Kardesim
 // uykucu
Hislerimize tercuman olmussun. Omrune bereket....
02 Nisan 2015 Perşembe 15:19
Doğan'ın Asıl Yayın İlkeleri
 // Boğaçhan
İsrail\'in en büyük destekçilerinden Axel Springer grubu, Doğan Yayın Holding’in yüzde 25’ine sahiptir. Doğan grubunun asıl yayın ilkeleri şöyledir:

1) İsrail’in çıkarlarını korumak
2) İsrail hakkında asla olumsuz haber yapmamak, yapanların karşısında durmak
3) Dindar müslümanlara sürekli olarak iftiralar atmak
4) İslam\'ı karalamak
5) Devlete ve millete kasteden militanları savunmak

Böyle bir gazetenin hala ülkemde en yüksek tiraja (Zaman\'ınki şişirme) sahip olduğuna inanamıyor...
02 Nisan 2015 Perşembe 10:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler