YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan Medyası Ethem Sancak'tan ne istiyor?
Doğan Medyası Ethem Sancak'tan ne istiyor?
27 Ağustos 2015 03:09
ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, 24 TV yayınında Aydın Doğan'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

24 TV'de Ersoy Dede'ye konuk olan ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, kendisini hedef alan Aydın Doğan'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sancak, Aydın Doğan'la eskiden dost olduklarını, ailece görüştüklerini ifade ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında saf tutmaya başlamasından itibaren Doğan'ın saldırılarına hedef olduğunu açıkladı.

Zaman zaman Doğan'ın kendisine "beraber iş yapabilir miyiz" şeklinde ortaklık teklifleri olduğunu vurgulayan Ethem Sancak, bazen de Aydın Doğan'ın siyasi iktidarlarla aralarındaki çatışmalar nedeniyle kendisinden aracılık talebinde bulunduğunu söyledi.

Ethem Sancak konuyla ilgili şunları söyledi:

Ben girişim dünyasında yeni biri değilim. 30 yıldır girişim dünyasındayım ve bu girişim dünyasındaki faaliyetim esnasında sosyal sorumluluk duygusu taşıyan bir girişimci olarak da yakın zamana kadar bu grubun ve temsil ettiği beyazların içindeydik. Hatta en tepe noktalarındaki organizasyonlarına başkan adayı olduk, yönetici olduk, çeşitli vakıflarda ve derneklerde dirsek çürütüp zaman geçiriyorduk. Hayli büyük bir organizasyonun sahibiydim ben. Ciroda Türkiye'de 17'nci, vergide 12'nci olacak kadar sağlık kolunda büyük işletmelere sahiptim. Ve iş dünyasının çok önemli bir parçasıydık biz.

AYDIN BEY'LE DOSTLUĞUMUZ VARDI, ZAMAN ZAMAN BANA ORTAKLIK TEKLİFLERİ OLMUŞTU

Doğası gereği de, Anadolu'dan gelmiş iki girişimci olarak da Aydın Bey'le bir dostluğumuz vardı, bir muhabbetimiz vardı. Görüşürdük. Çoğu zaman da, ortak olabilir miyiz gibi yaklaşımları oldu bana. Aydın Bey'in kendisinin zaman zaman çeşitli iş kollarında "beraber iş yapabilir miyiz" gibi davetleri ve istekleri oldu. Öyle bir iç içeliğimiz vardı. İyi dostluğumuz da vardı.

SİYASİ İKTİDARLARLA ARASINDA OLAN ÇATIŞMALARDA ZAMAN ZAMAN BENDEN ARACILIK ETMEMİ İSTEDİ

Hatta zaman zaman siyasal iktidarlarla girdiği çelişme ve çatışmalarda aracılık edeyim diye benden bazı görevler istedi, ben de bunları memleket yararı için, önemli bir medya kuruluşu ve önemli girişimci olduğu için de aracılık etme görevlerini de kabul ettim. Gittim, geldim. Öyle bir ilişki içerisindeydik biz. Ailece görüşürdük, ailece bir dostluğumuz vardı.

Fakat her ne hikmetse, Türkiye'de keskinleşen siyasi çatışma ve farklılaşma, gerek uluslararası düzeyde Türkiye'nin aldığı pozisyon, gerek milli-gayri milli kavgasında Cumhurbaşkanımız'ın temsil ettiği fikriyata ben yanaştıkça ve onun bir parçası oldukça, adım adım bu saldırılar şu veya bu şekilde uç verdi.

Böyle düşünüyorum, çünkü kendisiyle (Aydın Doğan) hiçbir yerde iş rekabeti içerisinde olmadık. Hiçbir ihale zıtlaşmamız olmadı, karşılıklı bir sektör paylaşımı içerisinde olmadık. Doğası gereği, diğer medya kuruluşlarının patronlarıyla Aydın Bey'in geçmişte çeşitli kişisel husumetleri olmuştur, çeşitli çatışmalar olmuştur. Ama işten kaynaklanan bizim aramızda hiçbir zaman böyle bir çelişme ve çatışma olmadı. Bu çatışmanın, bu hedef gösterilmenin altında tek bir neden var, benim siyasi saflaşmada aldığım konum ve tuttuğum yer. Başka hiçbir şey yok.

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler