YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan Grubu'na "devrinci karargah" bombası!
Devrimci Karargah'ın gözaltına alınan yöneticisi Gazetevatan.com'un Yayın Müdürü
Doğan Grubu'na "devrinci karargah" bombası!
27 Nisan 2009 / 19:12 Güncelleme: 27 Nisan 2009 / 00:00

Doğan Yayın Grubu'nu şok eden haber


Aktifhaber.com adlı internet sitesi bugün yapılan operasyonlarda gözaltına alınan Aylin Duruoğlu'nun Gazetevatan.com'da Yayın Müdürü olduğunu iddia etti.


Vatan Gazetesi: Arkadaşımız gözaltında


Vatan gazetesinin internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Gazetemizin internet sitesini yöneten arkadaşımız Aylin Duruoğlu, İstanbul'da polisçe sürdürülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alındı. Avukatına; "Polisin kendisine gösterdiği 10 kişilik listeden 9 kişiyi hiç tanımadığını, yalnızca birisini yıllar önce üniversiteden tanıdığını" belirten arkadaşımız Duruoğlu'nun bugün Emniyet'te ifadesinin alınması bekleniyor."


Doğan Grubu'na "karargah bombası" düştü!


Devrimci Karargah Örgütü’ne yapılan operasyonda gözaltına alınan 12 kişi çok kilit isimlerden oluşuyor. Örgütün yöneticileri, ideologları, operasyonel kanadı tamamen çökertilmiş durumda.
AKTİFHABER.COM internet sitesinin özel haberine göre gözaltına alınan isimlerden biri ortalığı karıştıracak cinsten. O isim Doğan Grubu’na ait Vatan Gazetesi’nin internet sitesi
www.gazetevatan.com 'un Yayın Yönetmeni Aylin Duruooğlu…


Aylin Duruoğlu’nun gözaltına alındığı bilgisinin ortaya çıkması üzerine Doğan Grubu’na adeta bomba düştüğü öğrenildi.


Hürriyet Gazetesi’nin Devrimci Karargah’a yönelik operasyondan sonra internet sitesi üzerinden sözkonusu baskını Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’e yönelik baskınlara benzetmesi ve iki baskın arasında ilişki kurarak, adeta teröristleri kutsaması da dikkat çekmişti.


Vatan Gazetesi son dönemde Doğan Grubu’nun Ergenekon’a en çok destek veren yayın organı konumundaydı,


Vatan Gazetesi’nin internet sitesi gazetevatan.com, grubun en hırçın yayın yapan internet sitesi ve tıklanma oranları da hayli yüksek. Gözaltına alınan Gazetevatan.com’un Yayın Yönetmeni Aylin Duruoğlu’nun, öldürülen örgüt lideri Orhan Yılmazkaya ile ile sık sık telefonla ve yüz yüze görüştüğü belirlendi. Duruoğlu ve Yılmazkaya ikilisinin Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde aynı sınıfta okudukları ve ilişkilerini dava arkadaşı olarak sürdürdükleri belirlendi.


Vatan Gazetesi özellikle son günlerde Türkan Saylan ve ÇYDD’ye yönelik operasyonda Ergenekon Davası’na adeta savaş açmıştı. Saylan’ın derneğinin de çeşitli örgüt üyelerine burs verdiği ortaya çıkmıştı.


Aylin Duruoğlu'nun geçmiş yıllarda da dhkp c militanları ile ilşkili olduğu belirlendi


ERGENEKON'UN YENİ KOLUYDU


Devrimci Karargah'ın deşifre olan ve yıpranan PKK, DHKP-C gibi örgütlerin yerine Ergenekon tarafından devreye sokulmak üzere hazırlandığı Ergenekon İddianamesi'ne yansımıştı. Örgüt, DHKP-C'nin tabanı ve söylemi üzerine kurulu, ancak eğitimini PKK'dan alıyor. Yani çift taraflı bir işbirliği sözkonusu.


DEVRİMCİ KARARGAH ÖRGÜTÜNÜN BEYİN TAKIMI


Özgür Dinçer, Süleyman Gürkan Anıl, Fatih Aydın, Abdüsselam Sultan, Muhammet Çetin, Mehmet Yeşiltepe (örgüt teorisyeni) Ceren Sültaş, Aylin Duruoğlu, Sevim Öztürk, Ergin Öncü, Mustafa Aşula, Melek Seven.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler