YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğalgaza zam mı geliyor?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilerin, doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorularını yanıtladı.
Doğalgaza zam mı geliyor?
04 Mart 2012 / 21:05 Güncelleme: 04 Mart 2012 / 21:07

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Olumsuz hava koşullarında hiçbir vatandaşımızın, meskenimizin, sanayicimizin doğalgazsız kalmaması için yoğun çaba sarf ettik. Allah da bizi mahcup etmedi'' dedi.

Yıldız, Yozgatlı Dernekler Federasyonunun ''geleneksel arabaşı gecesi''ne gelişinde gazetecilerin doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Yıldız, bu konunun kamuoyunda çok sık dile getirilmesinin tüketicilerin alışkanlıklarını değiştirdiğini söyledi. Olumsuz hava koşullarında özellikle vatandaşların, meskenlerin, sanayicilerin doğalgazsız kalmaması için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Yıldız, ''Allah da bizi mahcup etmedi. Şu ana kadar herhangi bir tedarikte sıkıntı çekmedik, sevkiyatta bir sıkıntı olmadı'' dedi.

Doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin, her ayın sonunda ilgili kurumlarla bir araya gelerek değerlendirmeler yapıldığını anlatan Yıldız, ''Ham petrol fiyatlarındaki artış, döviz fiyatlarındaki artışlar kendi içerisinde değerlendiriliyor. Şubat ayı da bu şekliyle bitti. Şimdi mart ayındayız. Tekrar bütün kurumlarımızla beraber ay sonunda değerlendirmeler yapılıp kamuoyuyla paylaşılacak. Şubat ayında böyle bir gelişme olmadı'' diye konuştu.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler