YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doçente çocuk tacizinden gözaltı
Doç. Vural Y., Bodrum’da yazlığının bulunduğu sitedeki çocuklara taciz ve tecavüzden gözaltına alındı. Bir üniversitede “çevre etiği” dersi veren zanlının bilgisayarında taciz ve tecavüz görüntüleri bulundu
Doçente çocuk tacizinden gözaltı
29 Temmuz 2010 / 08:35 Güncelleme: 29 Temmuz 2010 / 08:44

İstanbul’da bir üniversitede “çevre etiği” konusunda ders veren Doçent Dr. Vural Y., Bodrum’da yazlığının bulunduğu bir site sakinlerinin çocuklarına taciz ve tecavüzde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Vural Y.’nin, “ders verme” bahanesiyle evine çağırdığı çocuklara yönelik taciz ve tecavüz görüntülerini de bilgisayarına kaydettiği belirlendi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ihbar üzerine bir haftadır teknik takip ve izlemeye alınan Vural Y.’nin komşularının çocuklarını taciz ettiği belirlendi. Y.’nin bazı çocuklara da tecavüz ettiği iddia edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yürüttüğü çalışmaya Bilişim Suçları Müdürlüğü de katıldı.

Bodrum’daki yazlığında dün sabah gözaltına alınan Vural Y.’nin evinde 2 saatten fazla arama yapılarak bilgisayarına el konuldu. Bilgisayarda yapılan incelemede değişik internet sitelerinden indirildiği de anlaşılan çok sayıda çocuk pornosu görüntüsü bulundu.

İncelemede Vural Y.’nin taciz ettiği çocukların görüntülerini de kamerayla kaydedip bilgisayarına yüklediği de ortaya çıktı. Çok sayıda çocuğa yönelik taciz görüntüleri bulunan bilgisayara el konuldu. Vural Y.’nin mağdur ettiği çocukların yaşlarının 6 ile 16 arasında değiştiği de saptandı.

Eşinin gözleri görmüyor
Görüntülerde gözleri görmeyen eşinin Vural Y.’ye “Çocuklarla işin bittiyse aşağı gel” diye seslendiği ifade ediliyor.
Kayıtlarda, çocukların Vural Y.’in sapık isteklerini robot gibi yerine getirdiği de bildiriliyor.  Zanlının taciz ettiği çocuklara ilaç içirdiği de iddialar arasında yer alıyor.
Çok sayıda mağdur olmasına rağmen İstanbul’da sadece iki aile Vural Y.’den şikayetçi oldu. Vural Y.’nin halen Bitez Adliyesi’nde ifade verdiği belirtiliyor.

Çevre ve iklim değişiklikleri konularındaki konferanslara da zaman zaman konuşmacı olarak katılan Vural Y.’nin “Evrimin Öyküsü”, “İnsanın Evrimine Yolculuk” ve “Köken” isimli kitapları bulunuyor. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler