YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Dizi seyreden çıkıp Kürt arar..."
BDP Genel başkanı Selahattin Demirtaş, Kurtlar Vadisi ve 3 dizi için RTÜK'e şikayette bulundu...
"Dizi seyreden çıkıp Kürt arar..."
06 Ekim 2010 / 09:13 Güncelleme: 06 Ekim 2010 / 09:14

 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TRT’de yayınlanan "Sakarya Fırat" dizisinin yanısıra, bazı özel kanallardaki "Ölümsüz Kahramanlar", "Tek Türkiye" ve "Kurtlar Vadisi" dizilerinin "kardeşlik kültürüne zarar verdiğini" savundu. Demirtaş şöyle dedi:

“Bazı diziler var ki, izleyenlerin kardeşlik ve empati kültürünü geliştirmesi imkânsız. RTÜK’ü göreve davet ediyorum. Sakarya Fırat, Ölümsüz Kahramanlar, Tek Türkiye, Kurtlar Vadisi gibi dizilerde kullanılan ifadeler halkı birbirine düşman etmeye yönelik ortam hazırlıyor. O dizileri izleyenler, dizi bitince sokağa çıkıp, karşısına çıkan ilk Kürt vatandaşı boğmak istiyordur sanırım. Buna dikkat etmelerini istiyoruz.”

"DİZİ KAPATILMASIYLA İÇ BARIŞ MI SAĞLANACAK?"
Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi Bahadır Özdener, konuyla ilgili NTV’ye konuştu: “BDP’liler RTÜK’e bir şeyi şikâyet etmek istiyorlarsa, bölgelerinde ve Türkiye’de oynanan oyunları şikâyet etsinler. Partileri iç barışı bozmak suçlamasıyla, terör örgütüyle işbirliği yaptığı varsayımıyla kapatılan bir siyasetçinin, bugün dizilerin kapatılmasıyla iç barışın sağlanacağını söylemesi, Türkiye’nin trajik kaderlerinden biridir." (Habertürk)

DERDİM DERT
 // FATOS
YA GUZEL KARDEŞİM DİZİYİ SEYREDEN GİDİP KÜRT ARAMAZ.. DİZİYİ SEYREDEN DÜŞÜNÜR KÜRTLERİN KANDIRILDIGINI NEDEN KANDIRILDIGINI DÜŞÜNÜR ? VE COZUM ARAR. KÜRTLERİN NEKADAR SAF VE İHTİYAÇ İÇİNDE OLDUGU GERCEĞİNİ ANLAR. İŞSİZLİĞİ ANLAR. ÇARESİZLİĞİ ANLAR. BASKILARI VE YAPTIRIMLARI ANLAR VE KİMLER VARSA ARKASINDA ONLARI BİLİR....
06 Ekim 2010 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler