YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbarkır'dan notlar...
Diyarbakır'daki nevruz kutlamasında, konuşmaları ayakta takip eden kitlenin yanı sıra güzel havayı fırsat bilen binlerce aile de alanın etrafındaki tarlalarda piknik yapıyor.
Diyarbarkır'dan notlar...
21 Mart 2013 / 12:36 Güncelleme: 21 Mart 2013 / 14:10

Sabahın erken saatlerinden itibaren Diyarbakır ve çevre il ve ilçelerden gelen gruplar, Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı'na geçti.

Polis, tali yollardan araç geçişine izin vermezken, ana yollardan alınan kişiler arandıktan sonra parka alındı. Ancak ilk saatlerden itibaren her taraftan alana girişler başlayınca kontrol noktalarının kaldırıldığı gözlendi.

BDP'nin görevlendirdiği 5 bin kişinin görev yaptığı alana, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve çok sayıda milletvekili birlikte parti otobüsüyle giriş yaparken, milletvekili Leyla Zana'nın ayrı geldiği dikkati çekti.

Çok sayıda televizyon kanalının canlı olarak yayınlayacağı kutlamayı izlemek için yurt içi ve yurt dışından Diyarbakır'a gelen yaklaşık 500 gazetecinin akreditasyon yaptığı belirtildi.

Çok sayıda seyyar satıcı, zabıta ekiplerince park alanı dışında belirlenen yere yerleştirildi.

Konuşmaların yapılacağı sahnenin önünde Kürtçe, Türkçe, Arapça dillerinde Nevruz'a ilişkin afişler asıldı.

Öte yandan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de Nevruz Parkı'na gelerek incelemelerde bulundu.

Karnaval havası yaşanıyor

Katılanların ağırlıklı olarak Şırnak ve Hakkari yörelerinin yerel kıyafetlerini tercih ettiği alanda, konuşmaları ayakta takip eden kitlenin yanı sıra güzel havayı fırsat bilen binlerce aile de alanın etrafındaki tarlalarda piknik yapıyor.

Alanın etrafındaki açık arazide top oynayan çocuklar, atlarıyla gezinti yapanlar, seyyar mekanlarda çay içenler ve halay çekenlerle alanda tam bir karnaval havası yaşanıyor.

Çevredeki diğer vatandaşlar da süreci desteklediklerini ve nevruzu huzur içinde kutlamaktan memnun olduklarını belirtti.

AA

22:23
 // Kenan Akkuş
Metehan kardeş, kürtleri sana yanlış tanıtmışlar. Bir kere olsun seyehat için, güneydoğunun herhangi bir şehrine misafir ol. O zaman bizim kim olduğumuzu anlarsın. Ve çok mahçup olursun. Barış ve kardeşlikten daha büyük zafer yoktur. Terörden en çok zarar gören elbette kürtlerdir, neden sevinmesinlerki. Neden şehit cenazeleri, artık gelmeyecek diye sevinmeyeyimki....
21 Mart 2013 22:23
kurtuluş günleri karıştırmamak lazım
 // metehan türkoğlu
galiba kenan kardeş kurtuluş günlerini karıştırmış.biz tabloya baktığımızda kardeşlikten ziyade bölünmüşlüğü görüyoruz.2 milyon kişi toplanmış diyorlar valla yarın bi bakarsın 200 kişiyi zor bulursunuz meydanda benden hatırtlatması....
21 Mart 2013 Perşembe 17:34
12:03
 // Kenan Akkuş
Newroz Pirozbe. İşte özlenen barış ve kardeşlik. 2 milyon vatandaşı, hangi tören ve kutlama yan yana getirdi. Bu tarih, Türkiyenin milli kurtuluş günüdür. Eski bir çağ kapanıp, barış ve kardeşlik çağı açılmıştır....
21 Mart 2013 12:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler