YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakırlı annelere klimalı çadır
Diyarbakırlı annelere klimalı çadır
06 Temmuz 2014 14:57
Diyarbakır'da PKK tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan annelere klimalı çadır gönderildi.

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Merkezi, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı için Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerin zaman zaman 45 dereceye kadar yükselen kavurucu sıcaklardan etkilenmemesi için klimalı çadır gönderdi.

Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler Diyarbakır’da 19 Mayıs’tan bu yana başlattıkları oturma eylemini sürdürüyor. Dağkapı Meydanı’nda kurulan çadırda kalan aileler Ramazan ayı ile birlikte 45 dereceye kadar yükselen sıcaklıklarla baş edemeyince Memur-Sen Genel Merkezi'nden yardım istedi. Gelen talebi olumlu karşılayan Memur-Sen Genel Merkezi ailelerin kalmaları için Diyarbakır’a 2 adet klimalı çadır yolladı. Gelen çadırlar, ailelerin oturma eylemini sürdürdükleri Dağkapı Meydanı’na kuruldu.

Klimalı çadırlar ile birlikte sıcaklardan kurtulacaklarını belirten anneler, bu taleplerine kısa sürede yanıt veren Memur-Sen Genel Merkezi yetkililerine teşekkür etti. Kadınlar ve erkeklerin kalmaları için gönderilen 2 adet çadır ile daha rahat bir eylem yapacaklarını belirten anneler, eski çadırlarında büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydetti. Anneler, klimalı çadırların gelmesiyle bir nebze de olsa rahatlığa kavuşacaklarını dile getirdi.

Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, tek isteklerinin çocuklarının serbest bırakılmaları olduğunu yineledi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler