YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'daki patlamaya tutuklama
Diyarbakır'da 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 100'ün üzerinde kişinin de yaralandığı patlamayla ilgili gözaltında bulunan şüpheli tutuklandı.
Diyarbakır'daki patlamaya tutuklama
10 Haziran 2015 / 01:50 Güncelleme: 10 Haziran 2015 / 10:04

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz yaptığı yazılı açıklamada, 5 Haziran'da İstasyon Meydanı'nda HDP'nin miting yaptığı sırada 2 ayrı patlamaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında O.G'nin gözaltına alındığını hatırlattı.

Şüphelinin İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldığını belirten Solmaz, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen O.G'nin "kasten öldürmek" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandığını kaydetti.

Soruşturmanın gizliliğini ihlal edenlere soruşturma 

Soruşturmaya ilişkin 8 Haziran'da ulusal bir gazetede haber yapıldığını bildiren Solmaz, Türk Ceza Kanunu'nun 285. maddesinde yer alan "Soruşturmanın gizliliğinin alenen ihlali" uyarınca haberi yapan muhabir ve ona bilgi veren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Solmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüphelinin eylemine iştirak edenler, yardım edenler ile bağlantıları yönünden yürütülen soruşturma tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak devam etmektedir. Her ihtimalin titizlikle araştırıldığı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

 

AA

bu eylem kirli ittifakın işi..
 // atiker
kandilde ve hdp in içindeki savaş severler mossat cıa paralel yanlılarının tezgahı şer cepesi iş başında taşoranda chp nin tetikçici kirli ittifakın bir parcası dhkp-c pkk için üç beş kürt ölmüş dertlerinemi isterse yüz ölsün kirli ittifakın gizli gündemi her şeyin önünde ak parti gitsin cb gitsin ülke istikrarsızlaşsın batsın bölünsün onlar önce kanton sonra ermenimi olur yahudimi olur dandik bir devletçik kursunlar ak parti süreci iyi idare edemediği aşikar ortada yeniden adam gibi düşünülmeli...
10 Haziran 2015 Çarşamba 11:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler