YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları sakin başladı
Diyarbakır’da bugün kutlanacak Nevruz etkinliği için hazırlıklar tamamlandı. Bu seneki Nevruz kutlamalarına katılım beklendiği gibi bir hayli düşük...
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları sakin başladı
21 Mart 2016 / 11:21 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 14:16

Gözler Nevruz kutlamaları için izin verilen 18 kentten biri olan Diyarbakır'da. Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz alanında etkinlik daha başlamadı. Katılımın yeni başlamasına rağmen kutlamaların yaşanan terör olaylarından dolayı yoğun olması beklenmiyor.

Alanın dışında 5 bin 205 polis görev yapıyor. 5 ayrı kontrol noktası oluşturulurken buralarda üst araması yapılarak insanlar Nevruz alanına alınıyor. 5 bin kişi alan içinde görev yapıyor, 300 kişi de platform ve protokol tribünün olduğu yerde güvenliği sağlıyor. Güvenlik önlemlerinden dolayı alana seyyar satıcılar alınmadı.

ALAN BOŞ KALDI 

Her sene Diyarbakır'da yüzbinleri alana toplayan HDP, bugün nevruz alanında tam bir fiyaskoyla karşılaştı. Nevruz alanında 8 bin görevli olduğunu hesaba katarsak neredeyse kimse alana gitmedi.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Diyarbakır’da bugün kutlanacak Nevruz etkinliği öncesi polis kent genelindeki bir çok noktada olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Terörle mücadele, asayiş ve trafik şubelerine bağlı 300 polis, 10 ayrı noktada uygulama yaptı.

Nevruz etkinliği öncesi Diyarbakır’daki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Terörle Mücadele, Asayiş ve Trafik Şube müdürlüklerine bağlı 300 polis, kentin 10 ayrı noktasında uygulama yaptı. Güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, şüphe duydukları araçları durdurarak arama yaptı.

 

 // derya
evet d. bakir nevruz kutlamak istemedi cunku her an bombalar patlatilabilir isit ve devletin kurt halkini yok etme politikasini artik herkes biliyor ama kurt halki hicbirzaman geri cekilmez bunuda herkes bilsin...
21 Mart 2016 16:00
 // Turan Kültür
Herkes herşeyin farkında artık hainlerin maskesi düştü kimse bunlara itibar etmiyor...
21 Mart 2016 16:00
Vekil
 // dede
Hasbunallahu ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir."Anlamı: Allah Teala,bize yeter O ne güzel vekildir.Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.Faziletleri:Her türlü sıkıntınız,zorluklar,başınıza ne gelirse gelsin zikriyatı sürekli yapın.Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır.Bu zikirin anlamını okuyan zaten öneminide anlar.Çok faziletli bir zikirdir.Yüce Allah'a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven, tam tevekkül,her işinizi ona havale etmek,ona bağlılık...
21 Mart 2016 Pazartesi 14:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler