YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır’da PKK'ya büyük operasyon
Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında bölgeye helikopterle çok sayıda asker indirildi.
Diyarbakır’da PKK'ya büyük operasyon
14 Ekim 2015 / 14:15 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 14:18

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı helikopter pistinde sabah saatlerinden itibaren başlayan askeri hareketlilik yoğun bir şekilde sürüyor. Peş peşe inen helikopterler askeri birliklerden getirdikleri askerleri indirirken, operasyona katılacak olan askerleri de bölgeye götürüyor.

Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında kış öncesinde teröristler tarafından yapılan hazırlıklar ve sığınakların imha edilmesinin planlandığı bildirildi.

rs1-473.jpg

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında yapılan operasyonda tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik olarak düzenlenen hava harekatında 14 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

 

gözleriyle görenden duydum
 // Abdullah
Hakkari'de daha önce bulunan ve sonra tekrar o bölgeye getirilen rütbeli bir askerin Fuat Avni ile irtibatlı olduğu gerçeğini söylemem lazm...
14 Ekim 2015 14:43
kriptolar çok daha tehlikeli
 // Abdullah
Can güvenliği ve asayişin temin edilmesi devlette esas olması lazım.Bölgenin en büyük tehlikesi PKK la beraber kriptolar ve paralel yapıdır...
14 Ekim 2015 14:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler