YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da PKK'dan katliam girişimi!
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde HÜDA-Par üyesi bir kişinin evine uzun namlulu silahlar ve bombalı saldırı düzenlendi. Aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişilik aile, bölgeye giden HÜDA-Par heyeti tarafından evden çıkarıldı.
Diyarbakır'da PKK'dan katliam girişimi!
27 Eylül 2015 / 15:26 Güncelleme: 27 Eylül 2015 / 16:26

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dün akşam saatlerinde PKK'lı çeteler tarafından evleri abluka altına alınan HÜDA-Par üyesi bir kişinin evine yönelik saldırılar devam ederken, yola çıkan HÜDA-Par heyeti eve ulaştı ve evdeki vatandaşları aldı.

12 saat boyunca PKK ve HDP'liler tarafından kendi evlerinde kıstırılan ailenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gece saat 23.30 sıralarında başlayarak öğlen saat 12.40'a kadar devam eden saldırılarla aileyi topluca katletmeye çalışan PKK'nın hain taktiği de ortaya çıktı.

Haber10'un ulaştığı yetkililer, evin bulunduğu sokağın çok dar olduğunu, sokağa giriş çıkışların sivil giyinimli HDP'liler tarafından kapatıldığını, bölgede kanaslı militanların da yer aldığını söylerken, polislerin gece saatlerinden itibaren helikopterle evi koruduğunu açıkladı. 

Öte yandan aileyi teröristlerin elinden kurtarmak için bölgeye gelen HÜDA-Par heyetinde yer alan bazı vatandaşların silahlı teröristlere, "Biz ailemizi alacağız, sıkıyorsa sıkın" dediği ve HÜDA-Par heyetinin yanında basın mensuplarının da bulunduğu ortaya çıktı. 

Yasin Börü'yü hatırlattı

PKK'nın HÜDA-Par'lı ailenin evini kuşatması, geçtiğimiz yıl vahşice katledilen Yasin Börü'yü hatırlattı.

HÜDA-Par'lı Yasin Börü, Diyarbakır'da Kurban Bayramında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın provokatif çağrıları üzerine 6-7 Ekim 2014'te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde, yoksul ailelere kurban eti paketlerini dağıtırken katledilmişti.

 // Mardinli
Bence artık imdat Hüdapar hattı kurulmalı çünkü 155 imdat hattı kurtarmaya gelmiyor...
28 Eylül 2015 01:52
Polis Nerde?
 // Murat Özkaya
Okadar uzun bir zaman bir ev kuşatılıyor. Nerde bizim özel timlerimiz? Neden bunların postunu oldukları yere sermiyor? Ya artık bu işin şakası kalmadı ya devlet bu işi çözsün yada halka bıraksın halk çözsün. Nekadar çok hoş görülü davranılırsa bunlar o kadar çok azıyor ve hainleşiyor. Devlet artık bunların tepesine indirmeli öylede hayır yok bunlardan böylede......
28 Eylül 2015 Pazartesi 00:46
...
 // Rıza
Böyle bişey yok kardeşim bu demek oluyor ki Diyarbakır'da devlet namına hiç bişey kalmamış....
27 Eylül 2015 23:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler