YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da patlama: Yaralılar var!
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde çakmak gazıyla güçlendirilmiş el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 kişi yaralandı.
Diyarbakır'da patlama: Yaralılar var!
16 Temmuz 2013 / 14:04 Güncelleme: 16 Temmuz 2013 / 15:34

Bağlar ilçesinde çakmak gazıyla güçlendirilmiş el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 kişi yaralandı.

Kaynartepe Mahallesi Sunay Caddesi 204. Sokak girişindeki olayda, B.C. (18) ile Y.Y'nin (16) elindeki çakmak gazıyla güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı henüz belirlenemeyen nedenle infilak etti.

Olayda, B.C'nin sol eli bilekten koparken, Y.Y. ile patlama sırasında olay yerinden geçmekte olan 2 çocuk yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan B.C. ve Y.Y. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, diğer 2 yaralı ise Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayın ardından çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken Sunay Caddesi bir süre trafiğe kapatıldı. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri incelemeyi tamamladıktan sonra itfaiye ekipleri olay yerini temizledi.

Öte yandan olay yerine Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Bağlar Kaykamamı Dursun Balaban da geldi. Kaymakam Balaban, olayın henüz çok taze olduğunu belirterek, "Emniyet ekipleri olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor" dedi.

Emniyet yetkilileri, patlayıcının çakmak gazı tüpüyle desteklendiğini belirterek patlamanın nasıl meydana geldiğinin araştırıldığını bildirdi. Yetkililer, gençlerden birinin elinin bilekten koptuğunu diğerinin ise yüzünün yandığını ifade ederek "Oradan geçen biri kız 2 çocuk da yaralanmış, bu iki kişinin olayla bağlantıları yok" diye konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler