YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da öldürülen üç gencin babalarından mesaj var
Diyarbakır'daki izinsiz IŞİD gösterileri sırasında, ev basarak öldürülen ve balkondan aşağı atılan üç gencin babalarından mesaj var.
Diyarbakır'da öldürülen üç gencin babalarından mesaj var
18 Ekim 2014 / 03:00 Güncelleme: 18 Ekim 2014 / 09:47

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın sunduğu 'A Politik' programının konuğu araştırmacı Yazar Süleyman Özışık, canlı yayında Diyarbakır'da provokatörler tarafından zalimce öldürülen Yasin Börü (16), Hasan Gökgöz (26) ve Hüseyin Dakak'ın (19) babalarından gelen mesajları okudu.

Duygulu anlar yaşanmasına sebebiyet veren o mesajlar:

"Bir kurt koyunu dahil bu şekilde parçalamaz"

Vahşice öldürülen şehitlerden Yasin Börü'nün babası şunları söyledi:

"IŞİD üyesi oldukları gerekçesi ile vahşice öldürüldüler. Kurşun sıkıp öldürdünüz, anladık. Ama cesetlerine işkence yapmak ne demek? Bir kurt koyunu dahil bu şekilde parçalamaz. Kobani'yi bahane ederek Türkiye'ye gelip olay çıkarmak için bunu yaptılar. Burayı Kobani'ye çevirmek istediler. Allah bunu onlara bırakmaz."

Oğlumu sakalından tanıdım

Şehitlerden Hasan Gökgöz'ün babası şu açıklamalarda bulundu:

"Oğlumun dişleri kırılmış, vücudu delik deşik edilmişti. Arkadaşlarının üzerine benzin döküp, üzerlerinden araba ile geçmişler. Oğlumu sakalından tanıdım. Gözü açıktı, sanki bana bakıyordu. O kadar güzel bir yüzü vardı ki, bunu yapanlar acaba Allah'a nasıl hesap verecekler? Tüm PKK'lılardan, Selahattin Demirtaş'tan ve Zübeyde Zümrüt'ten davacıyım. Bu insanları kışkırtıp sokaklara salan herkesten davacıyım. Ben mi Kobani'yi düşürdüm. Sen hangi haktan bahsediyorsun? Demokrasin, insan hakkın nerede? Şehir harap etmek insan hakkı mıdır?"

"Yakın bunları" demişler

Şehitlerden Hüseyin Dakak'ın babası ise şu ifadeleri kullandı:

"Sadece sırtında elli bıçak izi vardı. Yakmaya çalışmışlar, araba ile üzerinden geçmişler. Görgü tanıklarının ifadesine göre, çocuklara işkence yapılırken balkondan seyreden bazı kadınlar zılgıt çekerek; 'Yakın bunları!' demiş. Bunu söyleyenlerin çocuğu yok mu?"

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Artık pkk yi gorun
 // Fadime yigit
Vahşi saldırılar yağmalar adam kayirmalar aklımıza gele bilecek her türlü kötülüğü adı pkk. Ey Kürtler ey müslümanlar ey dünya ve ey basın aç gözünü ve kulağını ve gör. Anla bunu artık ey kurt kardeşim bu batıl davadan Hayır gelmez. Gelin islami birleşim. ...
18 Ekim 2014 Cumartesi 18:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler