YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da isyan büyüyor!
Diyarbakır'da isyan büyüyor!
30 Mayıs 2014 15:05
Diyarbakır’da dağa çıkarılan çocuklarını PKK’dan geri almak için oturma eylemi yapan annelerin sayısı 72'’ye yükseldi.

Öte yandan annelerin eylemine bir gün ara verme kararı alındı. Fakat bu karara muhalefetin olduğu ve kararın henüz hayata geçmediği öğrenildi.

Erzurum, Kars, Mardin, Muş, Bitlis ve İzmir’den gelen ailelerin katılımıyla sayıları her geçen gün artan annelerin çığlıkları yürekleri dağlıyor. Anneler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde çocuklarının fotoğraflarıyla gözyaşı döktü, örgütün bir an önce çocuklarını serbest bırakmasını istediler. AnneAzize Aksoy, oğluna çağrıda bulunarak, “Sesimi duyup gelmez isen sana sütümü helal etmem” dedi.

"Bir oğlumu kaybettim, ikincisini de kaybetmek istemiyorum"

Annelerin eylemine yeni katılan ailelerden Servet Aksoy, bir oğlunu dağda kaybettiğini belirterek, 2 önce dağa götürülen 19 yaşındaki oğlu Servet’i de kaybetmek istemediğini söyledi. Aksoy, gözyaşları arasında feryat ederek, “Oğlum eğer sesimi duyup gelmez isen sana sütümü helal etmem. Babam hasta, gözleri üzüntüden görmez oldu. Ne olur geri dön. Senden başka kimsemiz yok. Eğer senin üzerinde annelik hakkım var ise bize dönersin” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

InsAllah yavrunuza kavusursunuz.
 // kerem
insAllah yavrunuza kavusacaksiniz. Turkiye sizinledir. Devlet millet sizinledir....
30 Mayıs 2014 16:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler