YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da hareketlilik!
Diyarbakır'da hareketlilik!
22 Ekim 2011 11:10
Diyarbakır'da hareketlilik sürüyor...

Terör örgütü PKK tarafından Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen hain saldırının ardından başlayan operasyonlar tüm hızıyla sürerken, Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları operasyona havadan destek vermeye devam ediyor.

Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan savaş uçakları belirlenen koordinatlardaki hedefleri vurarak geri dönüyor. Diyarbakır'da gece boyu devam eden hava hareketliliği sabahın erken saatlerinde de sürdü. Gece havalanan F 16 savaş uçakları yurt içi ve Kuzey Irak'ta belirlenen hedefleri vurdu. Irak sınırına yakın bölgelerde teröristlerin barınabileceği bölgeler ablukaya alınırken, sınır ötesine de savaş uçakları ve obüs topları bomba yağdırıyor. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde konuşlandırılan ve 40 kilometrelik atış mesafesi olan obüs topları ile Kuzey Irak'ta bulunan terör kamplarına gece boyunca atışlar yapıldı. Top atışlarının yanı sıra Diyarbakır'dan havalanan savaş uçakları da Kuzey Irak'ta belirlenen noktaları bombaladı.

Terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen bir internet sitesinde yer alan bilgiye göre 19 Ekim tarihinden itibaren Kuzey Irak'ta bulunan Hakurk, Haftanin, Zap ve Zagros kamplarının yoğun bir şekilde bombardımana tutulduğu belirtildi. Açıklamada, terör kamplarının bulunduğu alanların havan, obüs ve savaş uçakları tarafından aralıksız olarak vurulduğu kaydedildi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler