YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da esrarengiz silahlar
Diyarbakır'da esrarengiz silahlar
02 Kasım 2011 14:47
Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda ele geçirilen 8 adet silah, polisi bile şaşırttı.

İhraç edilmek üzere üretilen kuru sıkı silahların namlusunun değiştirilerek Browning tipi fişekleri atar hale getirildiği, pahalıya satılması için de üzerine 'Sig Sauer' markası ile 'Made in Germany' yazısının kazındığı belirlendi. Diyarbakır polisi, daha önce yurtdışından getirilen Glock marka silahların yerini çakma Sig Sauer'in aldığını belirtiyor. Polis, bu silahlarla işlenecek cinayetlerin aydınlatılmasının ise güç olduğunu dile getiriyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri uyuşturucu, Batman'dan Diyarbakır'a gelen bir minibüste yaptığı aramada 8 adet silah ele geçirdi. Yapılan incelemede silahların menşeinin farklı, namlusunun farklı, markasının da farklı olduğu tespit edildi. Kuru sıkı olan silahların namlusunun değiştirilerek 7.65 çapında Browning marka fişekleri atar hale getirildiği, üzerine ise Sig Sauer markası ile 'Made in Germany' yazısının kazındığı ortaya çıktı. Ayrıca bu silahlara ait 25 şarjör ele geçirildi.

10 MİLYON TL DEĞERİNDE SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

KOM Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin son bir haftada düzenlediği 13 ayrı operasyonda ise 740 bin lira değerinde 211 bin 337 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Böylece ekipler sadece Diyarbakır'da 2011 yılında 469 operasyonda piyasa değeri 10 milyon TL olan 2 milyon 876 bin paket gümrük kaçağı sigara ile piyasa değeri 773 bin TL olan 3 bin 867 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirmiş oldu.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler