YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da dikkat çeken Erdoğan pankartları
Bugün Diyarbakırlılarla buluşacak Cumhurbaşkanı Erdoğan için kentin girişine "Amed sana, sen Amed'a aşıksın" yazılı afiş asıldı.
Diyarbakır'da dikkat çeken Erdoğan pankartları
02 Mayıs 2015 / 14:31 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 14:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da düzenleyeceği mitingin ardından Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret edip etmeyeceği merak uyandırdı. Dün DBP'li belediyelerin yaptığı 'Erdoğan karşılanmayacak ve ağırlanmayacak' açıklamasının ardından belediye önünde hazırlıklara başlanması dikkat çekti. Erdoğan, Diyarbakır ve Batman'da toplu açılış töreninde konuşacak.

2-418.jpg

Açılış sonrası ziyaretlerde bulunacak

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın ise saat 17.30'da bir köyde şenliğe katılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için Diyarbakır'da saat 17:00'da mitinge katılacak. İstasyon Meydan'ında vatandaşlarla buluşacak olan Erdoğan'ın, açılış sonrası ziyaretlerde bulunması bekleniyor.

3-227.jpg

DBP: Eş Başkanlar ağırlanacak

Diyarbakır ve Siirt'e gelmekte, bu kentlerde belediye başkanlıklarını da ziyaret etmek istemektedir. Recep Tayip Erdoğan'ın Kürt sorunu, çözüm ve barış sürecine yönelik son dönemde yaptığı açıklamalar nedeniyle, yine Tayip Erdoğan'ın maalesef Cumhurbaşkanı olma yerine siyasi parti lideri gibi hareket etmesi ve açılış programı adı altında seçim süreci kapsamında AKP propagandası için kentlere geliyor olması nedeniyle bu kentlerde partimizin belediye eşbaşkanları karşılama programlarına katılmayacak ve ağırlamayacaklardır" denildi.

Belediye önünde çalışmalar yapılıyor

Yapılan açıklamaya rağmen sabah saatlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde demir bariyerler ve temizlik çalışmalarının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın muhtemel ziyaretinde ise Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın Bağlar ilçesine bağlı Batıçanakçı köyünde şenliklere katılması bekleniyor.

"Amed sana, sen Amed'e aşıksın"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kenti ziyareti öncesi temizlik ekipleri çalışmalarını hızlandırırken, kentin birçok noktasında Türkçe ve Kürtçe afişler asıldı. Afişlerden birinde "Amed sana, sen Amed'e aşıksın" yazısı dikkat çekti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler