YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Valisi: Sur'un yüzde 98'i teröristlerden temizlendi
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur'da yürütülen operasyonlarda sıkıntılı mahallelerin yüzde 98'inin teröristlerden temizlendiğini açıkladı.
Diyarbakır Valisi: Sur'un yüzde 98'i teröristlerden temizlendi
01 Mart 2016 / 13:11 Güncelleme: 01 Mart 2016 / 13:47

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy düzenlediği basın toplantısında teröristlere karşı yürütülen operasyonlarla ilgili bilgi verdi.

İşte Vali Aksoy'un açıklamalarından öne çıkanlar;

 

Güvenlik birimlerimiz yapmış olduğu çalışmalarda en önemli hassasiyeti sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesine göstermiştir.

"6 MAHALLENİN YÜZDE 98'İ TEMİZLENDİ"

Bu nedenle güvenlik birimlerimize teşekkür ediyorum. 6 mahallemizdeki sıkıntılı döngünün bugün itirabiyle yüzde 98'lik kısmı temizlenmiştir. Bugüne kadar 7 çukur kapatılmıştır, 271 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik birimlerimiz tarafından anonslar yapılarak vatandaşlarımızın güvenli bölgelere geçmeleri için uyarıldı.

"3 TERÖRİST TESLİM OLDU"

Bazı Sivil Toplum Kurulışları sivil vatandaşların içeride olduğu bildirdi. Daha sonra süre uzatılabilir mi yeni bir talep geldi. Biz güvenli alanı oluşturduk. Bugüne kadar içeriden çok sayıda sivil vatandaşımız dışarıya çıktı. Biz açıklamalarımızda, içeride olan teröristler varsa onlar da çıksınlar biz onları adalete teslim edelim dedik. 3 terörist de bu kapsamda teslim oldu ve adalete teslim edildi.

İNSANLARA FAKLI DAVRANILDI İDDİASINA YANIT

Özellikle içeriden çıkan insanlara farklı davranıldığı şeklinde bir takım haberler vardır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, hukuk nezdinde hareket edilir. İçeride var olduğu iddia edilen sivil vatandaşlarımız dışarıya çıkmak isterse kolaylık sağlanacağını tekrarlamak istiyorum.

GEREKLİ YARDIMLAR YAPILIYOR

Sur içerisinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği bölgede yaşayan insanlarımız var. Bu insanların ihiyaçlarını karşılamak için gerekli çalışmalar yapılmıştır. 4 bin koli gıda yardımı gelmiştir ve dağıtılmıştır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler