YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Valisi Aksoy göreve başladı
Diyarbakır Valisi Aksoy göreve başladı
22 Eylül 2014 12:26
Valiler Kararnamesi ile Samsun Valiliğinden Diyarbakır Valiliğine atanan Hüseyin Aksoy, göreve başladı.

Eşi Hülya Aksoy ile Diyarbakır'a gelen Vali Aksoy'u havalimanında Vali Yardımcıları Mehmet Demir, Ahmet Dalkıran, AK Parti Milletvekilleri Cuma İçten, Oya Eronat ve Mine Lök Beyaz, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hasan Basri Uçar ile kurum müdürleri karşıladı.

Valilik önünde düzenlenen törende, kurum müdürleri ve valilik personeli ile tek tek görüşen Aksoy, şeref defterini imzaladıktan sonra makamına geçti.

Aksoy, burada yaptığı açıklamada, bugünden itibaren Diyarbakır Valiliği görevine başladığını ifade ederek, Diyarbakır'ın ülkenin önemli bir şehri olduğunu vurguladı.

"Böylesine önemli bir şehirde görev yapmanın mutluluğunu ve onurunu yaşayacağım" diyen Aksoy, çözüm süreci kapsamında halkın huzur ve mutluluğu için çalışacağını söyledi.

Aksoy, "Diyarbakır'ın terörle anılan bir kent değil, huzurun, barışın, turizmin, tarihin ve diğer özelliklerinin öne çıktığı bir şehir olması noktasında gayret göstereceğiz. Bunu da Diyarbakırlılarla birlikte gerçekleştirmek için çalışacağız" diye konuştu.

Diyarbakır'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aksoy, Diyarbakırlılara hizmet etmek üzere çalışmalara başlayacaklarını, yeni görevinin bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Aksoy, daha sonra kaymakamlar, daire müdürleri ve valilik çalışanlarıyla basına kapalı bir görüşme yaptı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler