YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Diyarbakır halkı kendine yakışanı yaptı"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "herkes huzur ve sükunet istiyor. Diyarbakır halkı kendilerine yakışanı yaptı, cenazelere büyük bir olgunlukla sahip çıktılar” dedi.
"Diyarbakır halkı kendine yakışanı yaptı"
18 Ocak 2013 / 14:36 Güncelleme: 18 Ocak 2013 / 14:39

 

AK Parti Genel Merkezi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, Paris’te öldürülen PKK’lılar için Diyarbakır’da düzenlenen törene ilişkin şunları söyledi:
 
“On binlerce Diyarbakırlının törende büyük saygı gösterdiklerini, taşkınlık yapmadıklarını, büyük bir olgunluk içinde cenazelerine sahip çıktıklarına şahit olduk. Bundan dolayı seviniyorum. Herkesin beklentisi bir taşkınlık, provokasyon olabilir mi korkusuydu. Diyarbakır halkı kendilerine yakışanı yaptı. Büyük bir olgunluk içinde yardımcı oldular. Emniyet güçleri olumlu hareket etti. Sadece dışarıdan yapılacak bir provokasyona karşı dikkat içindeydiler ama meydanlarda toplanan binlerce insanın taşkınlık yapmayacağına inanıyorlardı. Diyarbakır halkından beklediğimiz buydu. Cenazelere büyük bir olgunlukla sahip çıktılar. Bu olayın, Türkiye’de yeni başlayan ve herkesin ümitle sahip çıktığı sürece olumsuz katkı yapacağı endişesi vardı ama gördük ki, herkes huzur ve sükunet istiyor. Herkes bu sürecin en güzel şekilde sonuçlanmasını istiyor. Diyarbakır’dan dün verilen mesaj buydu, Türkiye’nin buna sahip çıkacağına inanıyorum.”
 
 
 
İHA
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler