YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır CHP'de skandal iddia
Diyarbakır CHP'de skandal iddia
16 Mayıs 2011 14:01
Şırnak Uludere'de çıkan çatışmada öldürülen PKK'lılar için BDP 3 günlük yas ilan etmişti. Bu kararın ardından CHP Diyarbakır il örgütünün de seçim bürolarını kapatma kararı aldığı iddia edildi.

PKK'lılar için BDP'nin 3 günlük yas ilan etmesinin ardından CHP Diyarbakır İl örgütü de bugün seçim bürolarını yas nedeniyle kapatma kararı aldı.

Kaset skandalı sonrası MHP'ye destek veren açıklamalar nedeniyle, "demek ki onlarında fikir namusu var" diyerek PKK'ya adete teşekkür eden MHP'den sonra bir şok açıklama CHP'den geldi.

Geçtiğimiz günlerde Şırnak Uludere'de öldürülen PKK'lılar için 3 günlük yas ilan eden BDP'den sonra CHP'nin Diyarbakır İl Örgütü ölen PKK'lıların yasını tutmak için bir gün süre ile seçim bürolarını kapatma kararı aldı.

İşte dün PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansında yer alan o bomba haber;

"CHP bugün Diyarbakır seçim bürolarını kapatacak"

Hakkari'nin Uludere ilçesi kırsalında çıkan çatışmada 5 gerillanın yaşamını yitirmesi ve 3 gün yas ilan edilmesi ardından CHP Diyarbakır il örgütü bugün seçim bürolarını yas nedeniyle kapatacak.

ANF'ye açıklamada bulanan CHP 1. sıra milletvekili adayı Salih Sümer ve İl Başkanı Muzaffer Değer, halkın kararına saygı duyduklarını belirterek, kentte kepenklerin tümden kapatılması halinde seçim bürolarını yas nedeniyle kapatacaklarını söylediler.

CHP Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı Salih Sümer, 12 gerillanın yaşamını yitirmesinden üzüntü duyduklarını belirterek, bugün kepenklerin kapatılması halinde parti seçim bürolarını da kapatacaklarını söyledi.

Seçim barajının düşürülmesi gerektiğini belirten Sümer şunları söyledi: "Seçim barajı olmaması halinde BDP'nin buradan 8 milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Bizler BDP'nin oylarını çalıyoruz. Bunlar haksızlıktır. Kürt halkı ve Kürt sorunu var. 12 kişinin ölümünden üzüntü duyuyorum. Operasyonları AKP hükümeti isterse durdurabilir. Halkın kararına saygı duyuyoruz. Kepenkler kapatılması halinde bizler de seçim bürolarını kapatacağız."

CHP İl Başkanı Muzaffer Değer de ANF'ye yaptığı açıklamada, yaşanan ölümlerden üzüntü duyduklarını ve bugün seçim bürolarını kapatacaklarını söyledi. Kısa bir süre önce 7 gerillanın ölümü sonrasında kurulan taziye çadırını ziyaret ederek operasyonlar sonucu yaşanan ölümlere tepkisini dile getirdiğini belirten Değer, ölümlerin ve operasyonların durmasını istedi.

ANF News Agency

TUTUNACAK BAŞKA DAL MI KALMIŞ...
 // Halîme Gözüpek
"Denize düşen, yılana sarılır" mış.. Tutunacak başka dalı kalmayan CHP de; pkkYılanı'na sarılıyor sa, bunda şaşılacak ne var mış?!?...
16 Mayıs 2011 17:07
ÇOK YAZIK
 // VATANSEVER
CHP Lİ MUZAFFER DEĞER'E SORUYORUM: PKK LILARA DUYDUĞU ÜZÜNTÜYÜ ACABA ŞEHİTLERİMİZE DUYMUŞ MUDUR? CHP PARTİSİ ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARLIKLARINI BÖYLE Mİ ÖDÜYORLAR? ATAMIZIN KURMUŞ OLDUĞU PARTİYİ NEREDEYSE PKK SEMPATİZANI HALİNE GETİRDİLER... CHP İSMİNİ ANMAKTAN ESEF DUYUYORUM ! YAZIKLAR OLSUN !!!...
16 Mayıs 2011 15:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler