YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten sosyal medya açıklaması
Diyanet'ten sosyal medya açıklaması
22 Ağustos 2013 17:34
Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yaptığı konuşmasında, Birleşmiş Milletler’e (BM) yönelik sarf ettiği sözlerin kadın aleyhtarlığı gibi takdim edilmesinin iyi niyetle bağdaşmadığını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında 'Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması İşbirliği Protokolü' imzaladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de katıldı. Törende bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in BM ile ilgili dile getirdiği sözlerinin medyada yer alması üzerine DİB'den bir açıklama yapıldı.

Başkanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bugün Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi imza töreni esnasında Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in kadına karşı şiddeti reddeden, kadına karşı her türlü ayrımcılığı 'en kötü ırkçılık' ilan eden 20 dakikalık konuşmasında BM’nin insan hakları, kadın hakları ve çocuk hakları gibi konularda artık inandırıcılığını kaybettiğini ifade etmek için söylediği bir cümleden kadın aleyhtarı bir yargı ve düşünce üretmek ve bunu sosyal medya üzerinden bir kampanyaya dönüştürerek topluma takdim etmek hiçbir iyi niyetle bağdaştırılamaz."

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler