YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten o soruya çok sert cevap
Diyanet, Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu'nda yer aldığı belirtilen soru ve cevabın tahrif edildiğini, ifadelerin akıl ve ahlaktan yoksun olduğunu açıkladı.
Diyanet'ten o soruya çok sert cevap
08 Ocak 2016 / 19:28 Güncelleme: 09 Ocak 2016 / 00:04

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu'na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.
Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez.

Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz." (AA)

TEPKİ ÇEKEN O SORU VE CEVAP

İnternette yayılan haberlere göre Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu'na, "Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu" şeklinde soru sorulmuş ve bu yanıt verilmişti:

22-005.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler