YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten ilk değerlendirme
Türk hacıları taşıyan otobüslere yönelik saldırı ile iglili Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez konuştu...
Diyanet'ten ilk değerlendirme
21 Kasım 2011 / 13:44 Güncelleme: 21 Kasım 2011 / 13:44

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Suriye'de Türk hacıları taşıyan otobüslere yapılan saldırıya ilişkin, ''En güvenli olması gereken yol ibadet için Kabetullah'a giden ve oradan gelen hacıların yoludur. Kabe'den  dönen insanların yolunu kesmek ve onlara eziyet etmek ve yanlış bir davranışta bulunmak kabul edilebilir değil'' dedi.

Görmez, Dolmabahçe Sarayı'nda ''II. Afrika Kıtası Müslüman Ülke ve Toplulukları Dini Liderler Zirvesi''nin ardından, gazetecilerin, Suriye'de Türk hacıları taşıyan otobüslere yönelik saldırıyı sorması üzerine, şunları söyledi:

''Henüz bilgiler detaylı olarak elimize gelmiş değil ama tabii bu yeryüzünde hiçbir insanın hiçbir inancın kabul edebileceği bir şey değil. En güvenli olması gereken yol ibadet için Kabetullah'a giden ve oradan gelen hacıların yoludur. Kabe'den dönen insanların yolunu kesmek ve onlara eziyet etmek ve yanlış bir davranışta bulunmak kabul edilebilir değil. İnşallah bunlar geçicidir. Sonuçta bu topluluklar kardeş topluluklardır. O toplulukları idare eden insanlar farklı düşünebilir ama o ülkenin insanları kardeştir. Bunlar geçici sorunlardır. İki ülke insanları arasında çok güçlü  kardeşlik ve dostluk olduğuna inanıyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler