YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten büyük FETÖ operasyonu sinyali
Diyanet'ten büyük FETÖ operasyonu sinyali
09 Eylül 2016 10:52
Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez, "Bu yapıya gönlünü kaptırana cami mihrabını teslim etmeyiz" diyerek kurum içinde operasyon sinyali verdi.

Suudi Arabistan Mekke'de gazetecilerle buluşarak açıklamalarda bulunan Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki FETÖ operasyonlarıyla ilgili bir soruya, şöyle yanıt verdi:

"15 Temmuz sonrası 81 ilde komisyonlar oluşturduk. Bu yapıya gönlünü kaptırmış herhangi bir arkadaşa mihrabı teslim etmemiz doğru olmaz. Ama yanlış bir bilgi üzerine de herhangi bir arkadaşımızın zarar görmesine de gönlümüz razı olmaz. Kılı kırk yararak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

En küçük hata bulduğumuzda, o arkadaşla yürümek mümkün değil. Hem hiçbir arkadaşımızın mağdur edilmemesine hem de bu yapıya gönlünü kaptırmış olan insana, cami mihrabını vermemekte kararlıyız."

"FETÖ'YÜ ANLATACAĞIZ"

Önümüzdeki günlerde Türkiye'de toplanacak olan İslam Şürası'na dikkat çeken Prof. Dr. Görmez "15 Temmuz'un yaşanmasına neden olan ve din kisvesi adına milletin sadakalarıyla, himmetleriyle, milletin çocuklarını çalarak topluma yapılan yanlışları başka dünyalarda da devam etmemesi için onlarla paylaşacağız. Sadece Türkiye'yi konuşmayacağız. İslam alimlerinin üzerlerine düşen görevleri, birbirimize hatırlatmış olacağız" dedi.

 // Hirfan
ADD yani Anadolu Din Adamları Derneği fetö yanlısımıydı..üyeleri kimlerdi..faaliyetlei nelerdi..tayin ve atamalarda etkisi varmıydı..alevilerle ilgili faaliyetleri nelerdi...cemevi yaktırdılarmı..yemekli toplantı düzenledilermi..saygı ve hürmetlerimle...
09 Eylül 2016 16:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler