YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'te paralel temizlik başlıyor
Diyanet'te paralel temizlik başlıyor
16 Ocak 2015 07:10
BİMER'e gelen ihbarları değerlendiren Emniyet, Diyanet İşleri Başkanlığı'na sızan Paralel Yapılanmayı araştırmaya başladı.

Emniyetin KPSS'de kopya iddialarına yönelik soruşturması sürerken, Diyanet İşleri Başkanlığı'yla ilgili BİMER'den yapılan bir ihbar üzerine yeni bir inceleme başlatıldı.

Kurum içinden bir görevlinin yaptığı öğrenilen ihbarda, Diyanet'in geçmişe dönük hac ve umre organizasyonları ve görev alan kişilerin Paralel Örgütlenme tarafından kayırıldığı iddia edildi.

Her yıl rehberlik yapmak üzere görevlendirilen kişilerin, sürekli Paralel Yapı mensuplarğından seçildiği öne sürüldü. Kurum içinde yapılan sınavların şaibeli, görevlendirilen kişilerin de yetersiz olmasına rağmen kılıfına uydurularak gönderildiği şeklindeki iddialar üzerine, durum Diyanet'e bildirildi.

Savcılık talimatı üzerine polis, kurumdan iddiaların incelenmesini istedi. Ve iddialara konu olan yıllara ait yapılan sınavlar ve görevlendirilen kişilerin listesini talep etti. iddialarla ilgili inceleme sürdürülüyor.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler