YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet’e ’FETÖ’ çağrısı
Diyanet’e ’FETÖ’ çağrısı
04 Ağustos 2016 17:05
Diyanet’e seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörist elebaşı Fetullah Gülen’in kitaplarında İslam diniyle bağdaşmayan ifadeler olduğunu ifade ederek, “‘FETÖ’nün günah galerisi’ diye bir kitabı siz yayınlayın. Burada bütün gerçekler ortaya serilsin” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen oda ve borsa başkanları istişare toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün iş dünyası içindeki tüm akarlarını tamamen kesmekte kararlı olduklarını söyledi.

“FETÖ terör örgütüne aktarılan her kuruş bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş mermidir. Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak, o kurşunu finansa edeni affetmeyeceğiz” diyen Erdoğan, iş adamlarına seslenerek, “İçinizde veya çevrenizde bu gafletten uyanamayan varsa, müsamahayı, merhameti, hüsnüniyeti bir kenara bırakın, derhal onları adalete teslim edin” dedi.

Erdoğan ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın FETÖ lideri Fethullah Gülen’in kitaplarını incelemesini ve ardından da “FETÖ’nün günah galerisi” isimli bir kitap yayınlamalarını istedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler