YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet, Pakistan için dağıtacak
Diyanet, Pakistan için dağıtacak
13 Kasım 2010 09:42
Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Pakistan'da 3 bin 200 vatandaşın kurbanını keserek 20 bin selzede aileye dağıtacak.

Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliği ve Türkiye Kalkınma İdaresi Başkanlığının (TİKA) organizasyonuyla ülkenin güneyindeki Dera Murad Cemali, Dera İsmail Han ve Dera Allah Yar bölgelerinde kesilecek kurbanların etleri 5 kilogramlık paketler halinde 6 ayrı felaket bölgesindeki mağdurlara dağıtılacak.

 20 bin aileye ulaştırılması planlanan kurban etlerinin dağıtımını büyükelçilik çalışanları ve Pakistanlı gönüllüler yapacak. Büyükelçi Babür Hızlan da sellerden en fazla etkilenen bölgelerden Dera Allah Yar'a giderek, Kurban Bayramını selzede Pakistanlılarla beraber geçirecek ve çalışmalara başkanlık edecek.

DİYANET'İN YARDIM UÇAĞI BAYRAMDAN ÖNCE PAKİSTAN'DA

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vatandaşlardan toplanan zekat ve bağış parasıyla temin edilmiş 16 ton yardım malzemesi, bayramdan önce Pakistan'a ulaşacak.

Temel gıda maddeleri ve mutfak setinden oluşan malzemeler, batıdaki Beluçistan eyaletine Türk Kızılayı tarafından 200 aileye dağıtılacak.

 Kızılay, Diyanet İşleri Başkanlığının yardımlarının dağıtılacağı ailelere ayrıca çikolata, şeker ve çocuk oyuncağı da dağıtacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce 2 bin kişinin hayatına mal olan, 8,5 milyon insanı evsiz bırakan ve 20 milyondan fazla kişiyi etkileyen seller nedeniyle camilerde toplanan 103 milyon TL'yi Pakistan'a ulaştırmıştı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler